Євросоюз готує нові правила видачі короткотермінових віз

Життя  31 січня 2019 року, 13:23 1296

Євросоюз спростить процедури видачі віз для короткострокового перебування і буде використовувати візову політику, щоб заохотити країни з-поза меж ЄС до співпраці з питань міграції. Неофіційної угоди щодо нового візового кодексу ЄС досягли учасники переговорів парламенту і Ради міністрів ЄС.

Новий кодекс закріплює процедури і умови видачі віз громадянам понад сотні країн, що планують відвідати ЄС на короткий термін до 90 днів перебування протягом 180 днів. Як зазначається, головною метою візової реформи є полегшення поїздок для мандрівників в туристичних, комерційних або професійних цілях, водночас протидіючи незаконній міграції та сприяючи національній безпеці країн ЄС.

Читайте також:  Чехії бракує працівників. Країна хоче подвоїти кількість заробітчан з України

"Процедури для законослухняних мандрівників будуть спрощені, і буде прямий зв’язок між візовою та міграційною політикою", – йдеться у повідомленні. Заяви для отримання візи можна буде подавати в термін від шести місяців (замість сьогоднішніх трьох) до 15 днів перед поїздкою.

Загальний візовий збір зросте від 60 до 80 євро. Для осіб, молодших 18 років, можлива знижка. Діти до 6 років, студенти і дослідники, як і раніше, будуть звільнятися від оплати. Крім того, передбачені додаткові пільги для висококласних спортсменів і відомих артистів, які гастролюють у ЄС. Люди, що мандрують до ЄС часто, зможуть розраховувати на багаторазові візи.

Далі неформальну угоду повинен схвалити комітет Європарламенту з громадянських свобод і сам Європарламент. Після цього домовленість надійде на розгляд Ради ЄС. Остаточно нововведення набудуть чинності через півроку після публікації в "Офіційному журналі" ЄС.

Нагадаємо, Україна домовляється про безвіз із 22 країнами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0