Геннадій Москаль обурений: відомо, що сталося

Життя  6 лютого 2019 року, 16:17 4662

Ефірне мовлення редакцій національних меншин, що функціонують у Закарпатській філії Національної суспільної телерадіокомпанії України "UA: Закарпаття", різко зменшилося. Так, румунська редакція скоротила обсяг мовлення вдвічі, причому частина матеріалів, які йдуть в ефір румунською мовою, розробляється Чернівецькою філією НСТУ, а також телевізійними редакціями сусідніх повітів Румунії. Натомість мовлення угорської та ромської редакцій Закарпатській філії НСТУ тривалий час не ведеться взагалі.

Читайте також:  "Це як говорити до стіни", – Уляна Супрун висловилася про Геннадія Москаля

"Мало того, що теми для редакцій нацменшин нав’язуються з Києва (про що до облдержадміністрації надходять численні скарги), у Закарпатській філії НСТУ з різних причин створені такі умови роботи, що маса журналістів просто звільняються і йдуть геть, – заявляє Геннадій Москаль. – Скорочення ефірного мовлення редакціями нацменшин суперечить як українському законодавству, так і Європейській хартії регіональних мов або мов меншин. Стаття 11 Хартії, яку Україна ратифікувала ще в 2003 р., зобов’язує нашу країну, зокрема:

  • вжити належних заходів для того, щоб радіо- і телеорганізації транслювали програми регіональними мовами або мовами меншин;
  • заохочувати трансляцію телевізійних програм регіональними мовами або мовами меншин на регулярній основі;
  • заохочувати створення та розповсюдження аудіо- і аудіовізуальних творів регіональними мовами або мовами меншин тощо".

Геннадій Москаль підготував звернення до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, в якому просить втрутитися в ситуацію зі скороченням мовлення редакціями нацменшин у Закарпатській філії НСТУ і не допустити звуження гарантованих Конституцією України прав національних меншин.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 1