До реабілітаційного центру "Синевир" привезли 5 ведмедів: у одного з них зламана щелепа

Життя  12 лютого 2019 року, 15:39 1690 ФОТО

8 лютого 5 ведмедів привезли до реабілітаційного центру "Синевир" із приватного зоопарку на Донеччині. Одного із них клишоногих, яких утримували в антисанітарних умовах, наразі готують до операції. Про це повідомив директор НПП "Синевир" Михайло Дербак.

"Ми їх прийняли в поганому стані. В одного ведмедя зламана щелепа і треба буде проводити операцію, а в двох інших ведмедів повністю відсутній зір", — каже Михайло Дербак. За словами ветеринара реабілітаційного центру бурих ведмедів у НПП "Синевир" Михайла Маслія, привезені ведмеді були дуже виснаженими. Зараз їхній стан вже кращий.

Читайте також:  Як на Закарпатті ведмеді радіють снігу: оприлюднено відео

"Проводяться всі необхідні ветеринарно-санітарні заходи, вакцинації, вітамінотерапії. Після цього починається другий етап. Звикання тварини до електроогорожі в нашому центрі, вчимо їх, щоб клишоногі не доторкалися до електроогорожі, аби їх не вдарило струмом. Після цього стартує спеціальна процедура для того, щоб ведмеді забули про поступальні рухи з боку в бік: ховаємо їжу під камінь, щоб шукали, тобто займалися своїми звичними справами", — каже Михайло Маслій.

Ведмедів тримали в жахливих умовах на Донеччині

Загалом, на Закарпатті були 2 випадки неналежного поводження з ведмедями. "Декілька років тому, роми споювали пивом тварину, в інтернеті була викладена інформація. Після цього ведмедя було вилучено і відправлено до реабілітаційного центру "Синевир". Інший випадок: звернулися люди і розповіли, що в неналежному стані тримали тварин у переїзному звіринці. Після нашого втручання звіринець розформували і він більше не функціонував у області", — про це розповіла Голова українського об’єднання захисників тварин Марія Трунова в ефірі телеканалу UA: ЗАКАРПАТТЯ.

За знущання над тваринами, побиття та утримання їх в неналежних умовах власникам загрожує адміністративна відповідальність. "Покарання за таке правопорушення — штраф від 3400 до 5100 грн, з можливою конфіскацією тварин", — каже юрист Крістіан Фекийшгазі.

У

Якщо тварина загинула від рук свого господаря, то покарання буде суворішим. "Арешт до 6 місяців, або обмеження волі терміном до 3-х років, — уточнює Крістіан Фекийшгазі. — У випадку, якщо такі дії були вчинені на очах неповнолітніх або малолітніх дітей, особа може бути позбавлена волі на терміно до 5-ти років. Якщо ж злочин було вчинено щодо кількох тварин, більше ніж двох, або пов’язано з групою осіб на очах у дітей – відповідальність може сягнути до позбавлення волі до 8-ми років", – підсумував Крістіан Фекийшгазі.

Зазначимо, що закарпатські лісівники та WWF запускають проект зі збереження ведмедів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0