Життя   • 13 лютого 2019 року, 11:30724 ВІДЕО

На Ужгородщині є заклад, де доглядають за невиліковно хворими людьми

У селі Велика Добронь, що на Ужгородщині, є заклад, де доглядають за невиліковно хворими людьми

Єдине на Закарпатті відділення для паліативних хворих функціонує у Великій Доброні. У селі вже 5 років доглядають невиліковних пацієнтів із Ужгородського району. За цей час лікування пройшло понад 700 пацієнтів. Відкрили його завдяки реорганізації терапевтичних ліжок, а от обладнали і відремонтували завдяки голландським меценатам.

Завідуюча паліативного відділення комунального закладу "Ужгородська районна ллікарня" Оксана Кустрьо розповідає, що за роки роботи довелось навчитись спілкуватися з хворими навіть без слів. Адже багато з них втратили можливість чітко формулювати свої думки або навіть говорити.

Читайте також:  Як здійснили мрію невиліковно хворої дівчинки із Закарпаття

Догладати за такими хворими без спеціального обладнання і цілодобового перебування біля людини майже неможливо. Тому такі відділення дуже потрібні як хворим, так і їх рідним. Щоправда, суспільство до цієї проблеми часто ставиться з осудом.

Таке відділення – єдине в області, тому прийняти всіх, хто потребує особливої допомоги, не може. Тут всього 12 ліжок на 75 тисяч населення. Але потреба з кожним роком більша. Щодня надходять по 3-4 звернення попри те, що всі місця заняті, а час перебування хворих необмежений. Докладніше – у сюжеті "Сіріусу".

Нагадаємо, на Закарпатті 19 дітей мають рідкісне невиліковне захворювання.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів