Скандал через вирубку дерев: лісівники переконують, що дерева лише виглядають "здоровими", а насправді – гнилі

Життя  13 лютого 2019 року, 12:17 1868 ВІДЕО

Урочище Дубки, що неподалік Ужгорода, останні два тижні жваво обговорюється в соціальних мережах. Приводом для цього стала лісозаготівельна діяльність на даній території, неподалік якої розташована зона відпочинку. Зі слів очевидців, рубають здорові дерева, однак лісівники наголошують, тут проходять санітарно-оздоровчі заходи, а саме вибірково-санітарна рубка.

Працівники лісу наголошують, дерева які підлягають вирубці, є пошкоджені шкідниками або ж гнилі. Їх вік становить більше ста років, а тому таке явище, на жаль, сьогодні є реальним.

Головний лісничий Ужгородського держлісгоспу каже, обстежували лісові масиви восени минулого року, коли на деревах ще був листяний покрив.

Читайте також:  Майже 40 гектарів молодого лісу висадять на Свалявщині

Саме в такий період можна побачити стан дерева, однак навіть зараз неозброєним оком видно, яке дерево уражене хворобою. Найбільше дерева страждають від трутовика. Хвороба може уражати стовбур дерева на будь-якій його висоті. Саме через це, при зрубі, пень може виглядати здоровим, однак насправді дерево є пошкодженим та приречене на загибель.

Загалом, згідно лісорубного квитка, лісівники заготовлять 297 кубометрів деревини, з яких тільки 18 кубометрів це ділова деревина, решта піде на реалізацію як паливні дрова для населення. Щодо доріг, то вони тут ще з часів Радянського Союзу та постійно підтримуються лісівниками у належному стані. Остання вибірково-санітарна рубка не стане винятком. До 31 травня, коли лісівники закінчать сантірно-оздоровчі заходи, дорога буде рекультивована та приведена до ладу.

Раніше повідомлялось, що лісівники активно зайнялись підгодівлею диких звірів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0