Життя   • 20 лютого 2019 року, 09:342948 ФОТОФАКТ

Закарпатець будує багатоповерхівку для народного депутата: цікаві подробиці

Закарпатець у Києві будує багатоповерхівку для народного депутата Оксани Білозір: цікаві подробиці

У Києві біля Житнього ринку на Подолі на ділянці, яка належить народному депутату та екс-міністру культури Оксані Білозір, з порушеннями законодавства будується багатоповерховий житловий будинок.

Білозір отримала ділянку 0,08 га на вул. Мирній, 2/1 у приватну власність у 2004 році для будівництва житлового будинку. У жовтні 2016 року Білозір за договором про суперфіцій передала свою ділянку під забудову Івану Владу із села Біла Церква Закарпатської області.

Оксана Білозір

Відповідно до Генплану ділянка на вул. Мирній, 2/1 належить до території житлової садибної забудови. Це означає, що тут можна будувати приватні будинки не вище ніж 3-4 поверхи. Саме об’єкт із гранично допустимою висотою не більше 4 поверхів Департамент містобудування і архітектури КМДА погодив Білозір і Владу у грудні 2016-го.

Документи на будівництво

Документи на будівництво житлового будинку

Разом із тим, на вказаній ділянці вже зведено шість поверхів, а загалом заплановано дев’ять.

Остаточну граничнодопустиму висоту будівлі мало визначити Міністерство культури у висновках історико-містобудівного обґрунтування (ІМО). Втім, відомо, що в кінці грудня 2018 року Мінкульт відмовив Івану Владу у погодженні ІМО по забудові на вул. Мирній, 2/1.

Читайте також:  Відпочинок на Мальдівах і поїздки в Москву: дружина прокурора із Мукачева вразила розкішним стилем життя

Вказана ділянка знаходиться в Центральному історичному ареалі м. Києва, входить в межі історико-культурних заповідників і зон охорони пам’яток історії та культури м. Києва.

Проект будівництва

Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва у липні 2018 року зареєстрував подане замовником будівництва (ОК "ЖБК "Зелений замок", з яким Іван Влад уклав кооперативну угоду) повідомлення про початок виконання будівельних робіт. Однак, вже через кілька місяців, у вересні 2018 року, Департамент своїм наказом це повідомлення скасував.

Відтак, на сьогодні у забудовника немає документа, який посвідчує право на проведення будівництва, яке триває.

Варто зауважити, що повідомлення про початок виконання будівельних робіт подається для об’єктів класу наслідків СС1, тобто для житлових будівель до 4-х поверхів. Для будинків від 4-х поверхів вже потрібно отримувати дозвіл на будівництво з обов’язковою експертизою проекту.

Читайте також:  Землю у Синяку, де Балога побудував собі дачу, Москаль повертає у державну власність

Також, попри вимоги закону "Про регулювання містобудівної діяльності", на будівельному майданчику на вул. Мирній, 2/1 відсутній стенд із зазначенням документа, який дає право на виконання будівельних робіт, класу наслідків об’єкта, замовника і підрядника.

Будівництво багатоповерхівки

Засновниками замовника будівництва ОК Житлово-будівельний кооператив "Зелений замок" є син Оксани Білозір Ярослав Недзельський та колишня помічниця нардепа Білозір (у 2007-2008 рр) Мар’яна Грабінська, а також Іван Влад і Йозеф Москович.

Згідно з даними сайту ДАБІ, підрядником робіт є ТОВ "ВР Білд", засновниками якого є Іван Влад і ТОВ "ВР Партнер". Влад і Московіч разом є співзасновниками ще трьох кооперативів – "Пріма Естейт", "Прем’єр Крістал" і "Ексон Прем’єр Шулявська".

Нагадаємо, теща міністра оборони України Степана Полторака придбала у Чинадієві землю, перед цим – великий будинок.

Джерело: Наші гроші
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів