У Мукачеві урочисто відкрили пам’ятник Святому Мартину

Життя  3 березня 2019 року, 15:19 7301 ФОТО

Сьогодні на центральній площі міста Кирила та Мефодія відбулося урочисте відкриття та екуменічне освячення монументальної скульптурної композиції покровителю міста Мукачева - Святому Мартину. Пам’ятник закладений до 1700-річчя від дня народження покровителя міста. Автор і меценат проекту депутат Закарпатської обласної ради Михайло Кіш. У церемонії відкриття взяли участь представники духовенства найбільших конфесій Мукачева. Міський голова Андрій Балога разом із меценатом та депутатом обласної ради Михайлом Кішем урочисто відкрили пам’ятник.

Читайте також:  У центрі Мукачева встановлюють новий пам’ятник

Скульптори – Степан Федорин, Микола Гурмак. Матеріал постаменту- травертин, скульптурна композиція бронза. Виготовлення пам’ятника і виливка бронзи проходила в Мукачеві, – повідомляє Мукачівська міська рада.

На Закарпатті досі не було жодної кінної скульптури і постать Мартина-вершника стане першою за всю історію краю, - каже професор, професор УжНУ, президент Регіональної туристичної організації Закарпаття Федір Шандор. Він зазначає, що скульптурна композиція вагою більше 33 тон, висотою понад 4 метри і вона стане тим об’єктом, яким притягуватиме в місто туристів.

Нагадаємо, що восени мукачівці відзначають День Святого Мартина – покровителя міста над Латорицею.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0