Що зміниться у видачі водійських посвідчень: ряд нововведень

Життя  4 квітня 2019 року, 13:15 1382

Уряд на своєму засіданні 3 квітня затвердив зміни в порядок видачі посвідчень водія та складання відповідних іспитів.

Документ переважно містить ряд змін, які стосуються порядку навчання водійської майстерності.

Наприклад, звільняє автошколи від необхідності закуповувати у МВС бланки свідоцтв про закінчення навчання. Замість цього дані будуть вносити одразу в реєстр МВС.

Знімає обмеження на кількість слухачів одного курсу. Зараз їх може бути не більше 30, а після прийняття документа ліміт скасують зовсім.

Втім, є в документі і куди менш приємні зміни. Скажімо, чиновники прописали в постанові, що водійські права можуть засвідчувати особу виключно в частині підтвердження права керувати транспортним засобом.

А також уточнили, якою має бути медична довідка, яку потрібно надати для здачі іспиту. Зокрема, в ній тепер необхідно вказувати обмеження по здоров’ю, які тим не менш не є перешкодою для управління автомобілем, а також групу крові. Останні дані стануть вписувати прямо в водійське посвідчення.

Читайте також:  Для водіїв підготували нові штрафи: за що хочуть карати

Прописали і право здійснювати під час проведення іспитів фото- і відеофіксацію. Правда, як саме будуть це робити чиновники, як довго і де зберігати записи – МВС ще належить придумати і затвердити.

Уточнили також перелік документів, які необхідно подати для проходження іспитів. При цьому додали, що відсутність місця реєстрації проживання громадянина (в паспорті або єдиному демографічному реєстрі) є підставою для відмови в допуску до іспиту.

Міністерству внутрішніх справ доручено доопрацювати документ відповідно до регламентних вимог, після чого він буде остаточно прийнятий.

Раніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков розповів, коли запрацює система автоматичної відеофіксації порушень ПДР.

Джерело: Фінанси.юа
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0