Життя   • 18 квітня 2019 року, 09:25418 ВІДЕО

Сказ у селі на Мукачівщині: худобі провели профілактичні щеплення

Сказ у селі Станово на Мукачівщині: худобі провели профілактичні щеплення

На Закарпатті почастішали випадки виявлення сказу у тварин. Йдеться як про диких, так і про свійських тварин, зокрема про лисиць і корів. Як розповідає начальник Мукачівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби Василь Туряниця, одна із ознак, що має насторожити при зустрічі з лисицею – це відсутність страху перед людиною.

Уже зареєстровано 3 випадки сказу лисиці. Серед основних причин поширення цієї недуги – і відсутність пероральної вакцинації. А от у корів однією з клінічних ознак сказу є надмірне слиновиділення та неадекватна поведінка. Нещодавно саме з такими ознаками від сказу загинули дві корови у селі Станово. Василь Туряниця каже, що найімовірніше, що худобу вкусила скажена лисиця, коли ті випасалися біля лісу.

Читайте також:  У Свалявському районі у лисиці виявили сказ

Інкубаційний період сказу може тривати до року. Відповідно корови контактували з дикою лисицею ще восени, а хвороба проявилася тільки зараз. У зв’язку з вже зафіксованими випадками у селі провели профілактичні щеплення іншій худобі та тваринам, а також вакцинували тих людей, що контактували з зараженими коровами. Більше – у сюжеті "М-студіо".

Нагадаємо, у Виноградові скажена собака покусала двох людей.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів