В українські дороги планують вмонтувати датчики контролю

Життя  9 травня 2019 року, 12:32 1132

В українські дороги планують вмонтувати датчики контролю за вагою вантажівок. Про це розповіла Олена Криворучко, голова державного підприємства «Укрдорінвест».

За словами Олени Криворучко, для того, щоб ефективно контролювати вагу фур, потрібно побороти людський фактор. Тому зважувати вантажівки потрібно прямо в русі без прямої участі людини. За допомогою міжнародних організацій в Україні вже почався пілотний проект зі встановлення на дорогах «розумних» систем зважування вантажівок в русі.

В дорожнє полотно монтуються датчики контролю ваги, встановлюються спеціальні камери, які фіксують вагу і номерні знаки. Камери можуть навіть розпізнавати обличчя водія без зупинки машини. Ця інформація в автоматичному режимі буде передаватися в спеціальний офіс. Водіям перевантажених фур доведеться розвантажитися, їх чекає штраф. В разі непокори буде задіяно поліцію.

Читайте також:  В Україні хочуть відновити обов’язковий техогляд автомобілів

Але поки в Україні законодавчо ще не врегульовано використання систем контролю ваги авто в русі. Тобто, якщо поліція почне штрафувати водіїв, отримавши повідомлення від таких систем, то це буде порушенням закону. Тому Верховна Рада має прийняти законопроект, що регламентуватиме всі питання, пов’язані з системами зважування автомобілів у русі.

Олена Криворучко впевнена, що депутати затвердять відповідний законопроект, після чого офіційно за даними систем контролю ваги можна буде карати тих, хто винен у тому, що дорогами їздять перевантажені фури. А відповідно до цього законопроекту відповідати доведеться не тільки водіям, але також відправнику, перевізнику і одержувачу вантажу.

Раніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков розповів, коли запрацює система автоматичної відеофіксації порушень ПДР.

Джерело: Автонюз
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0