Голови місцевих громад Закарпаття вивчали у Словенії практику вирішення питання переробки сміття

Життя  14 травня 2019 року, 10:34 866 ФОТО

Рівні дороги, ідеально чисті узбіччя та контейнери для роздільного збору сміття в кожній хаті – типовий побут словенської родини. Країна за короткий термін після вступу до Євросоюзу ввійшла в європейські лідери з ефективного управління твердими побутовими відходами.

З ініціативи Полянського сільського голови Івана Дрогобецького керівники місцевих громад Закарпаття, зокрема Воловецький селищний голова Михайло Попелич, Міжгірський селищний голова Віталій Цімбота, Великоберезнянський селищний голова Богдан Кирлик, виконавчий директор регіональної асоціації органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля» Володимир Суран 10 травня побували у м. Мурска Субота в Словенії, де вивчали організацію роботи сміттєпереробного заводу.

Це сучасне підприємство обслуговує 130 тис. жителів 27 громад сільської території. Працює воно уже 10 років. 80% переробленого сміття відправляють на повторне використання, а відходи дбайливо сортують та відправляють на переробку. З органіки виготовляють компост, який потім використовують як добриво. Щомісяця жителі сплачують три євро за утилізацію сміття, вивіз та захоронення. Завод все сортує сам і продає вторинну сировину.

Читайте також:  Мукачівцям доведеться платити більше за вивіз сміття

Однією з ідей, які можуть допомогти в цьому питанні, а водночас і поліпшити екологічну ситуацію, голова Полянської сільради Іван Дрогобецький озвучив будівництво сміттєпереробного заводу на території Полянської громади. За словами очільника Полянськлї ОТГ, один такий завод буде здатен обслуговувати кілька районів області.

Питання твердих побутових відходів вже давно є гострою проблемою для всього Закарпаття. Особливо актуальне воно для туристичних населених пунктів. Поляна, як зазначили в Закарпатському РВ АМУ, є одним з найпопулярніших курортних і туристичних сіл Закарпатті, тож охороною довкілля та проблемами зі сміттям тут дуже переймаються. Зрозуміло, що сміттєзвалища проблему вирішити не спроможні, тож будівництво сміттєпереробного заводу давно стало актуальним.

Нагадаємо, на Закарпатті дорогу до відомого джерела перетворили на сміттєзвалище.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0