На Закарпатті випала двотижнева норма опадів

Життя  22 травня 2019 року, 11:34 680

Протягом вівторка й ночі на середу на Закарпатті випало до 60 мм дощу (двотижнева норма опадів). Рівень води в основних водних артеріях різко піднявся, а в окремих локаціях річки вийшли з берегів на заплаву, міждамбовий простір і підтопили сільськогосподарські угіддя.

"Найбільш напружена ситуація склалася в нижніх течіях Тиси та Боржави, – повідомляє в.о. голови ОДА Ярослав Галас. – У Тисі паводкова хвиля досягла 2,9 метрів висоти. Рахів, Тячів і Хуст пік підйому води пройшов без особливих наслідків, зараз хвиля проходить через Виноградівський район і до кінця дня перейде на територію Угорщини".

У м.Хуст місцевими стоками та ґрунтовими водами підтоплено п’ять підвалів житлових будинків, за Хустом вода з Тиси вийшла на заплаву й підібралася до автодороги "Мукачево – Рогатин". Потреби в обмеженні руху транспорту поки немає.

Читайте також:  Наслідки зливи у Хусті шокували закарпатців

Біля села Вільхівка (Іршавський район) р. Боржава вийшла в міждамбовий простір, однак підтоплень дворогосподарств немає. Минулорічні роботи з берегоукріплень та розчистки каналів хоч і не завершені через брак фінансування, але дали свій результат. У селі Заріччя (Іршавський район) р. Іршавка вийшла з берегів і підтопила сільгоспугіддя. Інформації про підтоплення дворогосподарств немає.

Якщо протягом дня в горах відновляться інтенсивні дощі, паводка з підтопленнями Закарпаттю не уникнути. Однак наразі різке посилення опадів не прогнозується. Ситуація на місцях, як запевняють у прес-службі Закарпатської ОДА, знаходиться під постійним контролем місцевих органів влади, державної служби з надзвичайних ситуацій та водного господарства.

Як раніше писало "PMG.ua", рівень води у Латориці значно піднявся.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0