Уряд може обмежити термін дії класичних паспортів

Життя  26 травня 2019 року, 18:55 2489

Уряд хоче обмежити термін дії класичних паспортів і зобов’язати українців отримати нові біометричні документи у формі пластикових ID-карт. Відповідні норми містить проект закону №10311, текст якого 21 травня з’явився на сайті Верховної Ради. Документ вніс прем’єр-міністр‎ України Володимир Гройсман.

Читайте також:  На Мукачівщині розгорівся паспортний скандал

Зокрема, документ обмежує термін дії паперових паспортів для молоді. Так, у разі прийняття закону, молодим людям на момент досягнення ними 25-річного віку вже не будуть вклеювати нову фотографію у паперовий паспорт, а в обов’язковому порядку обміняють його на пластикову картку.

Це ж стосується і громадян, яким необхідно вклеїти фото в 45 років. А от для осіб віком старше 45 років ніяких додаткових дій здійснювати не потрібно — за їхніми паспортами уряд пропонує затвердити пожиттєвиий статус. Звичайно, за умови, що на момент вступу закону в силу їм виповнилося 45 років.

У Кабміні зазначають, що повний перехід на біометричні документи підвищить рівень безпеки в країні. Адже підробити пластиковий паспорт з чіпом набагато важче, ніж звичайний.

Нагадаємо, що з 1 липня вартість оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки та паспортів для виїзду за кордон зросте. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0