В Ужгороді збудують меморіальний комплекс у пам’ять про загиблих захисників України

Життя  18 червня 2019 року, 11:40 1110

В Ужгороді на території військової частини 15-го окремого гірсько-штурмового батальйону почалися роботи з облаштування меморіального комплексу в пам’ять про загиблих захисників України.

"Думка про те, що таке місце має бути на території військової частини, з’явилася ще 2014 року, коли і я вперше потрапив на схід у зону проведення тоді ще Антитерористичної операції. Говорили про це і військові, і їхні родини, зокрема, й моя сестра Анна", – розповів заступник командира 15-го окремого гірсько-штурмового батальйону з морально-психологічного забезпечення майор Вадим Ворона.

Саме сестра майора Ворони – Анна Швець – і розповіла на своїй сторінці у FB про те, як ідея створення цього меморіалу перетворилась на реальний проект, котрий уже втілюється у життя. "Порозмовлявши з керівництвом, виявилось, що це питання давно обговорюється, але єдиною проблемою є брак коштів! Спільними зусиллями був створений проект меморіального пам’ятника, з яким ми звернулися до громадських меценатів міста з надією отримати фінансування (сума вийшла захмарною)", – розповіла Анна.

За словами Вадима Ворони, спорудження такого комплексу і справді потребує значних коштів, яких, зрозуміло, у військової частини немає. "А зараз ми знайшли підтримку у реалізації даного проекту в особі Роберта Горвата. Процес вже запущено. Буде реконструйовано Алею Слави, де встановлять стелу з іменами військових 15-го окремого гірсько-штурмового батальйону 128-ї ОГШБр, які віддали життя, захищаючи Україну на сході, та загинули минулого року на Рівненському полігоні. Вже у понеділок почнуть готувати фундамент, майстри працюють над меморіальними плитами", – каже Вадим Ворона.

Читайте також:  Ужгородці обрали нове місце розташування пам’ятника жертвам Голодоморів

Як пояснив Вадим Ворона, відкриття оновленого комплексу заплановано вже на середину липня. Поруч із меморіалом вшановуватимуть пам’ять Героїв, які віддали життя, захищаючи незалежність і суверенітет України, збиратимуться військові, аби згадати подвиг загиблих побратимів і свій шлях боротьби із російськими загарбниками.

Джерело: 0312.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0