У Ракошині кількість ДТП зменшиться лише через 2 роки
Мешканці закарпатського села Ракошине зі страхом переходять дорогу. Через населений пункт пролягає автотраса Київ-Чоп.
ВІДЕО ДНЯЇї сільська ділянка вузька, має 2 смуги і довжину 4 кілометри. Щодоби тут проїжджає до 20 тисяч автомобілів. Поза селом водії їдуть зі швидкістю майже 100 кілометрів за годину. В селі мають її скидати наполовину. Але роблять це не всі. Попри заборону, горе-водії часто обганяють машини й не пропускають пішоходів.
2 роки тому на переході іномарка збила 60-річну Світлану Копич з маленьким онуком. Тепер налякана бабуся щоразу на дорозі міцно тримає дитину за руку і йде дуже обережно.
РекламаТорік у Ракошиному сталося 17 аварій. Постраждали 6-ро людей. Днями під колесами «Мерседеса» тут загинув 13-річний хлопчик. Він у дозволеному місці разом з братом переходив дорогу. За попередньою версією, водій перевищив швидкість.
Місцеві ДАІшники кажуть: для безпеки руху в цьому селі вони зробили все, що могли. Встановили дорожні знаки обмеження швидкості та шумові смуги перед пішохідними переходами. Вздовж дороги провели освітлення та облаштували тротуари. Після цього аварійність зменшилася втричі. Але люди і далі гинуть під колесами. Тож уся надія на об’їзну дорогу.
РекламаПрокласти ділянку траси Київ-Чоп в обхід Ракошиного запланували ще 6 років тому. Розроблений проект торік відкоригували. Об’їзна дорога коштує 240 мільйонів гривень. Обласний бюджет таких грошей не має. Місцева влада роками просить їх у держави. Чиновники сподіваються: цьогоріч фінансування нарешті отримають. І тоді безпечний і зручний шлях збудують за 2 роки.
Початку робіт техніка вже чекає. Шляховики ще торік для нової траси завезли ґрунт і щебінь. Автомагістраль в обхід села зменшить аварійність та інтенсивність руху в Ракошиному. Тоді селяни переходитимуть дорогу спокійно.
Світлана Ковбиця