Субсидії видаватимуть по-новому: хто не отримає допомоги

Життя  16 липня 2019 року, 10:41 4345

В Україні напередодні опалювального сезону обіцяють переглянути програму субсидій. Нові правила можуть стосуватися мільйонів українців. Про те, що не так у чинній програмі і хто може не отримати допомогу – читайте у матеріалі.

Чому і що треба міняти

В Україні програму субсидій переглядають декілька разів на рік. Традиційно після закінчення опалювального сезону як мінімум знижують нормативи споживання. В цьому ж році ввели монетизацію субсидій, а разом з тим посилили і вимоги до пільговиків.

Віцепрем’єр Геннадій Зубко на останньому засіданні уряду перед прийдешніми виборами заявив: систему субсидій треба міняти до опалювального сезону. Мовляв, у Кабміні бачать, що не всі українці, які потребують допомоги, її отримали.

"Ми розуміємо, що систему субсидій треба вдосконалити і потрібно дивитися там, де дійсно сім’ї потребують підтримки, але з тих чи інших причин вони її не отримали. Дійсно, до нового опалювального сезону треба переглянути систему субсидій і подивитися, що ми можемо робити", – заявив політик.

Останні коригування у правилах "відсіяли" українців із великою нерухомістю і тих, хто офіційно не працює і не перебуває у Центрі зайнятості. Останнє нововведення і викликало багато суперечностей. Наприклад, якщо онук прописаний у квартирі бабусі, а сам працює неофіційно, щоб такий пенсіонерці отримати субсидію, доведеться писати окрему заяву і просити спеціальну комісію перевірити інформацію та обійти правила. Найчастіше для цього вимагають додаткові документи: довідку з місця роботи, договір про оренду квартири в іншому місті тощо.

Читайте також:  У кого забиратимуть субсидію: коротке роз’яснення

Також додалося ще одне правило: не можна мати борг з комуналки. Якщо раніше допускалася заборгованість за два місяці, зараз для того, щоб залишитися без допомоги, достатньо одного місяця прострочення.

Хто не отримує субсидію:

  • ті, в кого є будинок площею від 200 кв. м, або квартира від 120 кв. м;
  • ті, хто має машину віком до 5 років;
  • ті, хто зробили покупку на суму від 50 тис. грн;
  • ті, хто останнім часом не платили ЄСВ і не перебували на обліку у Центрі зайнятості.

Як порахують субсидію

Українцям призначають комунальні знижки двічі на рік: на опалювальний і неопалювальний сезони. Майбутній перерахунок очікується вже у травні, а квітень – останній місяць великих субсидій. Так, у нових "знижках" вестимуть облік доходів за перше півріччя 2019-го.

Читайте також:  Субсидії для заробітчан і боржників: нові правила

Тим, у кого заборгованість по комуналці, монетизовану субсидію не видаватимуть. А лише в тому випадку, якщо оплатити борг після початку сезону, почнуть надавати звичайну субсидію. Але щоб переконатися, що такий пільговик не проїдатиме монетизовану допомогу, його гроші відразу передаватимуться постачальнику комунальної послуги. Тобто монетизовану субсидію він отримуватиме.

"Безготівковий і готівковий механізми монетизації субсидій існуватимуть і надалі. Ухвалено бюджет України, достатній для забезпечення виплат як готівкової, так і безготівкової субсидій. Після завершення опалювального сезону обидва механізми субсидій існуватимуть і надалі", – заявив міністр соцполітики Андрій Рева у парламенті.

Нагадаємо, у Зеленського заявили, що він не обіцяв знизити тарифи.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0