Репресований комуністичним режимом закарпатець повністю реабілітований Національною комісією з реабілітації

Життя  19 липня 2019 року, 11:15 562

90-річний патріот України, котрий відсидів у сталінських таборах 25 років, став першим реабілітованим за оновленим Законом України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».

Національна комісія з реабілітації, розглянувши справу мешканця високогірного села Росішка (Рахівський район Закарпатської області) Івана Мирона, прийняла рішення повністю реабілітувати його. Це рішення стало першим після внесення змін до закону «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років». Таким чином член ОУН, колишній політв’язень, учасник Норильського повстання Іван Мирон, котрому в березні цього року виповнилося 90 років, повністю реабілітований Україною.

Репресований комуністичним режимом закарпатець Іван Мирон

Першим кроком до цієї довгоочікуваної події стало рішення регіональної комісії Закарпатської області, яка навесні цього року одностайно проголосувала за направлення Національній комісії з реабілітації обґрунтованої пропозиції для визнання І.Мирона реабілітованим.

Читайте також:  Закарпатця, який провів 25 років у ГУЛАГу, реабілітували

Активний учасник обласної організації Всеукраїнського товариства політв’язнів та репресованих І.Мирон залишився єдиним мешканцем Закарпаття (а можливо, й України), котрий за зв’язки з ОУН та УПА у сталінські часи був засуджений за «антирадянщину» й відсидів 25 років у таборах ГУЛАГу. Як зазначили у прес-службі Закарпатської ОДА, після смерті Сталіна у політв’язня неодноразово була можливість скоротити термін відсидки й вийти на волю, однак він принципово відмовився визнати себе винним і покаятися, тому відбув у таборах повний термін ув’язнення.

У березні цього року, до 90-річного ювілею, І.Мирон був нагороджений найвищою відзнакою Закарпатської облдержадміністрації «За заслуги перед Закарпаттям». Як зазначалося в розпорядженні голови ОДА, відзнаку вручено за патріотизм, незламну волю і любов до України.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0