Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 300 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 700+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 300+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 18 800+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Головні релігійні свята, які відзначатимуть у серпні

Головні релігійні свята, які відзначатимуть у серпні

Останній місяць літа, окрім низки професійних дат, буде насичений релігійними святами. 2 серпня християни вже відзначили День пророка Іллі. А нижче читайте інформацію про святих, чию пам’ять вшановуватиме церква у серпні, а також про традиції, яких дотримуються у народі в такі святкові дні.

ВІДЕО ДНЯ

4 серпня – День пам’яті святої рівноапостольної Марії Магдалини

У неділю, 4 серпня, церква буде вшановувати пам’ять Святої Марії Магдалини. У Євангелії написано, що саме вона, не дивлячись ні на що, до останнього йшла за Ісусом Христом. Так, була поряд, коли Христос ішов із проповідями через міста і села Юдеї та Галілеї. Не лишила вона його і на Голгофі у момент розп’яття. Коли всі учні розійшлися, Марія Магдалина разом із апостолом Іваном та Богородицею були біля Ісуса.

Головні релігійні свята, які відзначатимуть у серпні – 01
Реклама

Крім того, саме вона першою сповістила апостолам про Христове воскресіння. У народі вважають, що Марія Магдалина допомагає перукарям та аптекарями, до неї звертаються із проханням позбутися від шкідливих звичок.

9 серпня – День цілителя Пантелеймона

Святий Пантелеймон був цілителем й увірував у Христа, коли попросив його зцілити немовля, яке вкусила змія. Після цього зцілення Пантелеймон вирішив присвятити своє життя службі Богу та людям.

Реклама
Читайте також:
Медовий Спас або Маковія: традиції та прикмети

Святого Пантелеймона вважають цілителем та покровителем воїнів. У народі ж 9 серпня заведено збирати цілющі трави.

14 серпня – Медовий спас (Маковія)

У середу, 14 серпня, православна церква буде святкувати перший із трьох Спасів – Медовий, День пам’яті старозавітних мучеників Маккавеїв, Винесення Чесного Животворчого Хреста Господнього.

Реклама

Також цього дня починається Успенський піст, який триватиме до 28 серпня. На свято у церкві заведено освячувати мак, мед і воду.

19 серпня – Преображення Господнє

У понеділок, 19 серпня, православні християни відзначатимуть Преображення Господнє, Яблучний (Другий) Спас. Свято Преображення Господнього відзначають у пам’ять події, яка відбувалася на горі Фавор. Так, відомо, що Ісус піднявся на вершину і там під час молитви його обличчя засяяло чарівним світлом, а одяг став білосніжним.

Читайте також:
Яблучний Спас: що потрібно освятити і чого не можна робити в свято

Це трапилося рівно за 40 днів до його розп’яття. Так Ісус постав перед апостолами Петром, Іваном та Яковом, відкривши перед ними своє призначення.

Головні релігійні свята, які відзначатимуть у серпні – 02

Крім того, заведено вважати, що цього дня достигають фрукти, тому люди їх несуть освячувати до церкви.

28 серпня – Успіння Пресвятої Богородиці

У неділю, 28 серпня, православні християни відзначатимуть свято Успіння Пресвятої Богородиці. В народі цей день ще має назву Перша Пречиста. Це одне з дванадцяти найбільших церковних свят.

Реклама

Відомо, що після вознесіння Христа, Божа Матір лишилася під наглядом Івана Богослова й увесь час проводила у молитві. А одного разу саме під час молитви їй явився архангел Гавриїл і сповістив, що невдовзі її земне життя закінчиться.

Дізнавшись про це, Богородиця відправилася у Віфлеєм і перед Успінням була в оточенні апостолів. За душею Богородиці явився Господь, а після Успіння вона вознеслася на небо.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно