Мережею активно шириться фейкова новина про заробітчан

Життя  5 серпня 2019 року, 09:40 3639

Заробітчан обкладають новими податками. Саме таку новину протягом останніх днів активно поширюють у мережі. Але, як виявилось, ця новина не відповідає дійсності.

Про це йдеться у пабліку "По той бік новин", який спеціалізується на викритті фейків. Проаналізував новину і перевірив інформацію Тарас Карпенюк, який і оприлюднив подробиці.

Новини про податки, які мають заплатити заробітчани, розганяють уже втретє за рік. Чергова хвиля таких дописів захлинула фейсбук на початку серпня. Почалось все із сайтів-сміттярок, що видали публікацію «Почалося! Заробітчани Вже Отримують Листи З Податкової. Замість Оподаткування Олігархів, Гройсман Оподатковує Заробітчан (ФОТО)». Стаття навіть без фото, зате з посиланнями на першоджерело-новину регіонального ресурсу «Звістка» аж від 27 березня 2018 р. Після цього панічна новина періодично розганялась ботами і сумнівними сайтами та навіть потрапляла у досить рейтингові інтернет-ЗМІ.

Читайте також:  Важливо для заробітчан: Чехія запровадила нові правила для власників робочих карт

Тепер до суті публікації.

Автор посилається на лист податкової (сумнівний до речі), яким державний орган нагадує, що особа отримала довідку для уникнення подвійного оподаткування в Польщі, і тому повинна сплатити податки з доходів в Україні.

Є такий хитрий хід в польських роботодавців, котрі на підставі цієї української довідки не платять у себе податків із зарплат заробітчан, натомість перекладають цей обов’язок на українців. Наші громадяни мали б заплатити ці відрахування вже до бюджету України після приїзду додому. Робиться це все на підставі «Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Польща про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження податкових ухилень», яка набула чинності, УВАГА, у 1994 році!

Раніше повідомлялось, що українські трудові мігранти, які зараз працюють у Польщі, планують їхати далі на захід – до Німеччини, Швеції, Голландії чи Норвегії. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0