Кір на Закарпатті: кількість хворих збільшується

Життя  1 жовтня 2019 року, 15:57 556

"Минулого тижня в Закарпатті зареєстровано 9 випадків кору. Це на 6 випадків більше, ніж за попередній тиждень (9 проти 3 випадків). Хворіли кором лише діти до 17 років, з них не щеплені – 44%. Кір реєструвався у Хустському, Ужгородському районах та м.Ужгород", – повідомляє завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) і профілактики інфекційних захворювань Закарпатського лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик.

Із початку 2019 року в області зареєстровано 2 316 випадків кору, показник 184 на 100 тисяч населення. Серед захворілих 1460 дітей до 17 років (63%) та 856 дорослих (37%). Для надійного захисту від хвороби діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору.

Читайте також:  12-річний хлопчик помер від кору: подробиці трагедії

"Закликаємо всіх дотримуватися Календаря профілактичних щеплень і якомога швидше надолужити, якщо пропустили планову вакцинацію", – зазначає Вікторія Тимчик.

Зараз є можливість безоплатно вакцинуватися і дітям, і дорослим: вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасовано. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний. Усі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США.

Нагадаємо, в Україні вакцини проти кору стали безкоштовними для всіх.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0