Землі колишніх радгосп-заводів отримають шанс на життя

Життя  3 жовтня 2019 року, 15:43 1025

Після скасування закону про заборону приватизації занедбані протягом останніх років підприємтва сільськогосподарського призначення матимуть можливість розвитку, а пайовики можуть отримати належні їм частки. Про те, що колишнім радгосп-заводам потрібно дати розвиватися, перед урядовцями неодноразово клопотали народні депутати від Закарпаття Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Роберт Горват 

Агроторгове підприємство радгосп-завод «Мукачівський», державне підприємство радгосп-завод «Ужгородський», агропромислове торгове підприємство «Бобовище», державне підприємство «Агропромислова фірма «Леанка»», радгосп «Кук» - ці підприємства системи АПК свого часу здійснювали виробництво підакцизної продукції – в основному плодово-ягідних та виноградних вин. З огляду на стратегічну значимість, частину з цих підприємтв  свого часу було включено до переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації. Досі стан колишніх радгосп-заводів , що перебувають у підпорядкуванні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, лише погіршувався.

Їх землі впродовж багатьох років не обробляються, заростають чагарниками, стають не придатними для товарного виробництва. Працівники, окрім того, що роками не одержують заробітну плату, не отримали земельні частки (паї), оскільки такі землі не включалися до розпаювання через наявність мораторію. Передати родючі землі цих підприємств в оренду керівники підприємств не  могли через законодавчу заборону та складний механізм погодження таких питань з урядовими чиновниками. 

Читайте також:  Закарпатські нардепи вимагають оптимізувати рух поїздів "Київ-Рахів" та "Київ – Івано-Франківськ"

Народні депутати від Закарпаття – Василь Петьовка, Роберт Горват та Валерій Лунченко, неодноразово звертались до урядовців та докладали зусиль, аби питання приватизації державних радгосп-заводів  було вирішено, що б стало новим поштовхом для розвитку колись потужних підприємств, працівники яких могли б отримати свої паї, а землі не пустували та стали придатними до виробництва.

Нарешті, на засіданні 2 жовтня, Верховна Рада України запустила процес приватизації об’єктів державного майна. Серед  цих об’єктів і Агроторгове підприємство радгосп-завод «Мукачівський», державне підприємство радгосп-завод «Ужгородський», агропромислове торгове підприємство «Бобовище», державне підприємство «Агропромислова фірма «Леанка»», радгосп «Кук».

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0