У Мукачеві запровадили нову систему боротьби з боржниками

Життя  7 жовтня 2019 року, 14:30 2293 ВІДЕО

Нещодавно «Мукачівводоканал» запровадив нову систему, як боротися із боржниками. Першим етапом стало публічне висвітлення списків боржників на сайті підприємства.

Таку методику запозичили у водоканалі Коломиї. Недобросовісні споживачі води, за словами начальника водоканалу, раніше абсолютно не реагували на прохання сплатити борги.

З 2017 року в дію вступили нові закони – про комерційний облік і про житлово-комунальне господарство. Сплатити борги тепер можна за договором реструктуризації.

Згідно із Законом України «Про житлово-комунальні послуги», з 1 травня 2020 року почне діяти механізм відключення боржників від системи водопостачання.

Читайте також:  «Мукачівводоканал» працюватиме за новою адресою

Чи допоможе така практика спонукати людей сплачувати за користування житлово-комунальними послугами – покаже час, адже саме фінансові негаразди і змушують підприємство майже на 36 % підняти тарифи на воду у Мукачеві.

На підвищення тарифу впливає ціна на електроенергію, яка зросла майже вдвічі, підвищення рівня мінімальної зарплати, зростання вартості обладнання. Також підприємство відчуває брак кваліфікованих працівників, адже за останні роки через неконкурентну зарплату компанію полишила майже сотня фахівців.

Коригування тарифів вплине і на рівень зарплати на підприємстві. Більше – у сюжеті М-студіо.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0