В Україні хочуть суттєво змінити правила складання іспиту на водійські права

Життя  8 жовтня 2019 року, 12:14 825

Сідати за кермо навчального автомобіля українці зможуть тільки після успішної здачі іспиту на знання правил дорожнього руху. Такі ініціативи містить проект закону №2201, який 2 жовтня в парламент внесли 5 народних депутатів від фракції «Слуга народу».

Документ пропонує реформувати нинішню методику навчання водійській майстерності і внести 2 ключових зміни:

1. Вчити правила дорожнього руху українці зможуть самостійно, не звертаючись до сертифіковані навчальні заклади.

Автори запевняють, що в сучасному світі змушувати людей ходити в автошколи зовсім необов’язково. До того ж, така норма прямо порушує права окремих категорій громадян, наприклад, жінок в декреті. Подібна практика існує в ряді європейських країн і добре себе зарекомендувала, резюмують депутати.

Читайте також:  З 1 жовтня водіям потрібно дотримуватись важливого правила ПДР

2. Приступати до практичних занять на дорогах загального користування українці повинні тільки після отримання свідоцтва про успішне проходження теоретичного іспиту. А в разі провалу, ті з учнів, хто вивчав правила самостійно, зможуть пройти повторний тест тільки через 3 місяці.

Тут ініціатори законопроекту посилаються на той факт, що навіть в автошколах новачки сідають за кермо лише через 2 тижні після початку теоретичних занять. На той час, кажуть депутати, більшість з них толком не знає навіть знаків дорожнього руху.

Якщо проект підтримають 226 нардепів, його норми вступлять в силу на наступний день після офіційної публікації. Кабміну відводиться місяць на імплементацію нових правил.

Джерело: UBR
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0