В Україні введуть електронні довіреності

Життя  21 листопада 2019 року, 11:38 1679

Нотаріуси зможуть надсилати довіреності електронною поштою. Це дасть можливість оперативно передавати їх на далекі відстані. Уряд готує відповідний законопроєкт. Про те, що невдовзі довіреності на авто, представництво в суді, нерухомість та бізнес можна буде отримати електронною поштою повідомив у Фейсбуці Дмитро Дубілет.

"Уявіть собі, що ви оформлюєте у нотаріуса довіреність. І ось, крім того, що він вам дає її на стандартному паперовому бланку, він надсилає pdf-файл зі своїм накладеним електронним підписом", – написав він.

Наразі електронні довіреності планують запустити лише як додаток до паперових.

Loading...

Читайте також:  В Україні спростили видачу водійських прав

Що таке електронний підпис? Це підпис, отриманий за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних. Реалізується він не за допомогою графічних зображень, а математичних перетворень над змістом документу. Завдяки цьому його неможливо підробити.

  • Які це дасть можливості:
  • Терміново передати довіреність в інше місто.
  • Замість того, щоб надсилати паперовий бланк звичайною поштою, оперативно переслати його електронним шляхом.  
  • Файли з електронними підписами безпечніші. Частина випадків рейдерства трапляються саме через підроблені бланки довіреностей.

За словами Дубілета, для впровадження цього рішення вже все готове. У нотаріусів є електронний підпис, який вони можуть накладати, зробивши кілька кліків. Змін потребує лише законодавство.

"Треба лише змінити кілька рядків у законах і підзаконних актах. Саме цим ми зараз з Мін’юстом та Нотаріальною палатою і займаємось", – додав він. Дубілет сподівається, що найближчим часом Верховна Рада розгляне законопроєкт.

Нагадаємо, 20 листопада почав діяти закон про автокрісла.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0