Знімальна група ТСН побувала у віддаленому селі на Закарпатті

Життя  24 листопада 2019 року, 21:41 49035 ВІДЕО

У День Свободи та Гідності журналісти відшукали в Україні місця з назвою Свобода. Таких сіл виявилося шість, ідеться в сюжеті ТСН. Найвіддаленіше з них розташоване в Карпатах. На обрії парують гори, із заповідника неподалік чути вовків, ніде немає жодного вказівника – табличка є тільки на храмі, та й там назва села написана чомусь через літеру "Л". Секретарка сільради запевняє – це не помилка, просто мешканці Свободи звикли називати її Слободою, з наголосом на першому складі.

"Ми було то під Австро-Угорщиною, то під Чехією, то під іншими державами, тому в нас багато слів запозичених з інших мов. Люди кажуть Слобода, але насправді це Свобода", - пояснила Марія Красняник.

Loading...

Читайте також:  На Закарпатті побувала знімальна група ТСН

У Свободі близько трьох сотень мешканців. Священник відчиняє двері храму для них щонеділі та у свята. Він показує церкву, зведену коштом громади 18 років тому, та розповідає історію назви села. "Першими, хто поселився, були втікачі від польських панів. Вони вважали, що життя в далекому лісі буде для них свободою", — каже отець Ігор Бембило. В його парафії все прозоро: пожертви та витрати записані на аркуші, кожен знає, скільки грошей залишається церковній казні, що зарплатня панотця 3000 гривень тощо.  Мають у церкві й бібліотеку, де, зокрема, словник діалекту. Без нього інколи мешканця Свободи не зрозумієш.

Нагадаємо, на 1+1 показали сюжет про чинадіївський замок Сент-Міклош та його володаря Йосипа Бартоша.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0