Із сайту Кабміну видалили скандальну новину про вчителів, а міністерка освіти роз’яснила ситуацію

Життя  5 грудня 2019 року, 08:22 661

Принцип “гроші ходять за школярем ", про який повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук, не буде впроваджуватися. Про це розповіла міністр освіти і науки Ганна Новосад.

З сайту Кабміну вчорашню новину із заявою Гончарука видалили.

– У нас з прем’єр-міністром сталося певне непорозуміння у термінах, – каже Новосад. – Механізм "гроші ходять за дитиною" наразі ніхто не вводитиме. Однак з наступного року ми даватимемо кошти на місця фінансування заробітної плати вчителів щодо реальної кількості учнів станом на жовтень 2019 року.

Loading...

Читайте також:  Прем’єр Гончарук хоче прив’язати зарплату вчителів до кількості учнів в школах

Ганна Новосад пояснила, що "останні кілька років заробітна плата розраховувалася відповідно до кількості учнів дворічної давності, а контингент за останні роки значно зріс і, виходить, що областям не завжди вистачало коштів, щоб виплачувати і оклад, і надбавки, у тому числі за престижність". У держбюджеті-2020 Кабмін заклав 2,2 млрд гривень, щоб порахувати реальний контингент учнів.

Міністр освіти і науки також зазначила, що МОН підтримуватиме розвиток мережі опорних шкіл.

– Ми будемо виділяти кошти на реконструкцію та будівництво опорних шкіл у селах, – пояснює Ганна Новосад. – Звісно, перше питання – до якості освіти, у сільських закладах вона часто погана, але найважливіше, коли буде відновлено хорошу опорну школу, місцева влада зможе аргументувати, чому важливо возити дітей саме до неї. Це, у свою чергу, також впливатиме на підвищення зарплати вчителів.

Джерело: ЛБ
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0