Усіх вчителів зобов’яжуть проходити атестацію

Життя  13 грудня 2019 року, 08:49 1730

Через п’ять-шість років сертифікація вчителів має стати обов’язковою для всіх педагогічних працівників.

Про це заявила міністр освіти Анна Новосад, розповідаючи про реформу школи.

На думку голови МОН, сертифікація cприятиме професійному зростанню вчителів. Нещодавно 863 вчителя добровільно взяли участь у здачі тестів. Більшість із них зробили це успішно.

Loading...

Читайте також:  ЗНО з математики буде обов’язковим, – міністр освіти

"Ті 705 педагогів, які пройшли це професійне випробування, протягом трьох років отримуватимуть надбавку до зарплати у вигляді 20%. Зараз це пілотний інструмент. У цьому році була квота всього 1000 місць. Ми хочемо за наступні п’ять-шість років зробити так, щоб сертифікація стала обов’язковою", – розповіла голова освітнього відомства.

Новосад стверджує, що міністерство прагне, щоб вчителі самі хотіли розвиватися і зростати в професійному плані. Також у відомстві планують оптимізувати систему виплат зарплат для вчителів.

«Треба оптимізувати систему надбавок. І зробити так, щоб у вчителя був один великий оклад, а не малесенький оклад і три десятки надбавок, якими можна маніпулювати, тримаючи вчителів у невідомості щодо їхньої фінальної зарплати», – пояснила Новосад.

Відзначимо, що сертифікація вчителів складається з двох етапів: теоретичного і практичного. Теоретичний етап – тест: 100 запитань з однією правильною відповіддю. У практичному вимірі у вчителів перевіряють здатність ефективно навчати дітей, створювати безпечну і комфортну середу, сприяти особистісному розвитку дітей, а також налагоджувати зв’язок з батьками учнів. Той, хто успішно складає тест, отримує 20% надбавки до заробітної плати на три роки.

Джерело: СІД
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0