Побутова бензопила: критерії вибору

Життя  26 грудня 2019 року, 11:34 1335

В приватному будинку або на дачі повинен бути мінімальний набір інструментів. Один з таких інструментів — бензопила. Багато завдань можна вирішити з таким пристроєм: підрізати гілки, підготувати на зиму дрова, зрізати старі дерева. Перш ніж придбати одну з моделей, потрібно звернути увагу на ряд особливостей.

Потужність

Немає необхідності в найпотужнішій бензопилі, якщо планується невеликий об’єм роботи. Розрізняють такі категорії потужності:

  • до 2 кВт — підійде для нечастого застосування і простих операцій (декілька раз на місяць обрізати гілки в саду);
  • 2-3 кВт — напівпрофесійні моделі, можуть використовуватися до 200 годин на місяць;
  • більше 3 кВт — професійні моделі для промислової заготівлі деревини, можуть працювати до 12-16 годин в день.

Крок ланцюга, довжина шини, безпека

Крок ланцюга — відстань між сусідніми заклепками, поділена на 2. Якщо цей параметр становить 0,325 дюйма, тоді це побутова модель з невеликою потужністю і малим рівнем шуму. 0,375 дюйма — напівпрофесійні пристрої з високим рівнем шуму. 0,404 дюйма — для потужного двигуна і професійного інструмента. Якщо на потужну модель встановити ланцюг з невеликим кроком, то це призведе до зниження ефективності роботи.

Довжина шини визначає максимальний діаметр деревини, з яким можлива робота інструмента. Шина довжиною 45 см розріже стовбур дерева в 80 см.

Найбільша небезпека — відкидання бензопили в бік людини. Для захисту застосовуються інерційні гальма. Спеціальний важіль встановлюється якомога ближче до руки. При відкиданні на кілька сантиметрів рука упирається в важіль і спрацьовують інерційні гальма.

*Розміщено на правах реклами

 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0