Що категорично заборонено робити 14 січня на Старий Новий рік

Життя  14 січня 2020 року, 08:47 982

Старий Новий рік – цей той самий Новий рік, тільки за Юліанським календарем. Здебільшого це свято відзначають у країнах, де православні християни дотримуються старої системи літочислення.

Кажуть, що 14 січня має особливий, сакральний зміст. День багатий на прикмети, в ці 24 години можна зазирнути у майбутнє і привабити в хату достаток на весь рік.

Ми розповімо про те, чого не можна робити на Старий Новий рік, щоб удача супроводжувала вас усі подальші 365 днів, як правильно святкувати і які прикмети актуальні цього дня.

Loading...

Читайте також:  Щедрий вечір: що сьогодні не можна робити

Головна страва на столі в Україні в цей день – кутя, але не пісна, а щедра. Всі інші страви також відрізняються від тих, що готуються на перший Святвечір.

На стіл ставлять ковбаси, м’ясо. За правилами м’ясні страви мають бути свинячими, 14 січня прихильне до свині і всіх, хто вирощує цих милих тварин. Крім того, на стіл ставлять вареники, млинці, пироги. Головне правило застілля на Старий Новий рік – достаток страв.

Як святкують? В Україні в цей день заведено збиратися всією сім’єю. Рідні просять одне в одного вибачення за всі образи, заподіяні в минулому році, та загадують бажання.

Що святкують 14 січня за церковним календарем?

Згідно з православною традицією і звичаями предків, 14 січня відзначають св. Василя. Це свято супроводжується гуляннями.

На Василя зранку засівають. Займаються цим виключно представники сильної статі. Вважається, що якщо в цей день в будинок першим увійде чоловік, рік буде вдалим.

Коли і як посівати на Старий Новий рік: що потрібно і що не можна робити

З давніх-давен в Україні в ці дні сваталися. Наші предки вірили, що згода на шлюб, дана на Маланки, робить сімейний союз щасливим і міцним.

Вважалося також, що повторити спробу посвататися після отриманого "гарбуза" можна лише раз на рік, 13 січня.

Чого не можна робити на Старий Новий рік?

У кожного свята і свої табу, те, чого в жодному разі не можна робити в цей день.

Старий Новий рік не виняток. 14 січня суворо заборонено:

  • Давати гроші засівальникам, оскільки так можна віддати і добробут з дому. Не рекомендується і давати в цей день у борг.
  • Не можна ні на кого ображатися і згадувати образи.
  • Слід уникати на Старий Новий рік дрібних грошей і краще відкласти вирішення фінансових проблем.
Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0