Спалах пташиного грипу: в Україні перевірять усі птахогосподарства

Життя  22 січня 2020 року, 14:52 2720

Через спалах пташиного грипу у Держпродспоживслужбі вирішили позапланово перевірити птахогосподарства усіх форм власності. "У зв’язку з необхідністю посилення заходів біологічної безпеки в птахогосподарствах різної форми власності для недопущення поширення збудника грипу птиці на території України Держпродспоживслужба напрацювала пропозиції щодо доцільності проведення протягом І кварталу 2020 року позапланових заходів державного ветеринарно-санітарного контролю (нагляду) щодо суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням, реалізацією живої птиці", – повідомили у відомстві.

Як раніше повідомляли експерти, найбільш вразливі до пташиного грипу домашні та фермерські господарства. Через брак коштів такі господарства часто нехтують біобезпекою, зокрема, як правило, не проводять необхідних щеплень. Окрім того, основним переносником пташиного грипу є дикі птиці, які мігрують, доступ до контакту з якими має домашня птиця на вільному вигулі.

Читайте також:  На Мукачівщині впіймали невідому тварину, яка нападала на курей та кролів

Що стосується промислових птахофабрик, то там, за словами експертів, ризик підхопити пташиний грип – рівний нулю. "По-перше, тому, що птиця, яка вирощується промисловими господарствами, ізольована від комунікації із дикими птахами. По-друге, тому, що промислові господарства роблять щеплення від хвороби Ньюкасла, яка дуже пов’язана із пташиним грипом, і по факту захищає від захворювання, по 5-6 разів на рік. Тоді як у приватних господарствах таких щеплень майже ніхто не робить", – розповів спеціаліст по птахівництву Євген Хайлов.

Джерело: UNN
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0