Мукачівців закликають здати використані батарейки на переробку

Життя  23 січня 2020 року, 21:40 1960 ВІДЕО

Іноді маленькі, безневинні на перший погляд предмети можуть стати причиною великої біди. Йдеться про використані батарейки. В них містяться свинець, олово, магній, ртуть, нікель, цинк і кадмій.

Одна така відпрацьована батарейка вбиває одного їжака та два дерева. В Україну їх щороку завозять понад 3 тисячі тон. Страшна цифра, якщо врахувати, що лише 1% всіх батарейок в Україні потрапляють на переробку.

Loading...

Читайте також:  В Україні хочуть заборонити пластикові пакети

Утилізація – справа збиткова: за неї потрібно платити. В Європі з цим простіше – там на державному рівні діє система розширеної відповідальності виробника – збір та переробку батарейок (та будь-яких інших відходів) за законом оплачують їхні виробники з доходів від продажів.

А поки над втіленням аналогічної реформи в Україні лише працюють – з батарейками потрібно щось робити. Ініціативу в свої руки бвзяли небайдужі екоактивісти. Київська громадська організація запровадила проект «Коробочка». Його суть – компанія встановлює в себе в офісі коробочку для збору батарейок. Одна така розрахована на 10 кг.

Читайте також:  Річка Боржава потерпає від сміття: шокуюче відео

У Мукачеві такі встановлені вже у трьох закладах.Туди можна приносити до 20 батарейок від однієї людини. До речі, це можуть бути і акумулятори від гаджетів та ноутбуків, павербенки та батарейки-таблетки. Більше – у сюжеті М-студіо.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0