Владика Мілан звернувся до вірників

Життя  17 березня 2020 року, 16:11 617

Єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Владика Мілан звернувся до вірників у зв’язку з поширенням епідемії коронавірусу.

"Дорогі брати і сестри у Христі Iсуci! Щоб запобігти паніці та різним непорозумінням, які би стосувалися загрози для здоров’я або життя наших парафіян, та з ціллю відвернути обмеження або взагалі заборони церковних відправ, рекомендую у наших храмах, на час загрози епідемії коронавірусної інфекції, не цілувати ікон і напрестольне Євангеліє.

Замість цілування можна просто зробити малий поклон, тобто перехреститися і приклонити голову. Під час причастя не доторкатися губами і не облизувати ложечку, маленьких дітей приносити лише під чашу. Запрошуємо всіх дотримуватися в храмах правил особистої гігієни.

Loading...

Читайте також:  Як поводитися в церкві на час карантину: роз’яснення Блаженнішого Святослава

Вірникам, які побоюються інфекції, рекомендую практикувати духовне Святе Причастя. Вони можуть це робити через переживання акту віри та любові до Бога і сильне прагнення прийняти Христа до свого серця. Biрники з симптомами різних вірусних хвороб рекомендую перебувати вдома i не наражати на небезпеку інших людей. Такі і подібні практики були запроваджені у єпархіях сусідніх крaїн і мають свій ефект.

Одночасно пам’ятаймо події з історії Церкви та перших християн, які заради участі у Євхаристії ризикували своїм життям аж до смерті. «SINE DOMENICO NON POSSUMUS», (бeз недільного зібрання та євхаристії ce6e нe усвідомлюємо), – виголосили 49 Абітинських мучеників при забороні на зібрання в Римській імперії імператором Діоклетіаном в 304 році, які віддали своє життя за сопричастя із Христом.

Будьмо мудрі в цьому часi і нехай Господь надихне нас пережити в мирі та спокої всі реалії цього земного життя. Вдивляймося в розп’ятого Христа, щоб наново з радістю пережити його Воскресіння".

 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 1
Веніамін 17.03.2020, 22:24
Застаріле. Вже є рішення про проведення богослужінь при зачинених дверях за відсутності вірників. На період карантину.