Вселенський патріарх Варфоломій наказав припинити всі служби у церквах

Життя  19 березня 2020 року, 10:42 2825

Через епідемію коронавірусу Вселенський патріарх Варфоломій благословив припинити до кінця березня всі церковні служби та релігійні заходи в підлеглих йому єпархіях.

У заяві Вселенської патріархії мовиться, що станом на 18 березня всі церковні престоли отримали "церковне рішення і наказ припинити всі релігійні служби, заходи і церемонії до кінця березня, крім особистої молитви християн у храмах". Про це повідомляє грецьке видання Paraskhnio.gr.

Водночас монахам Вселенської патріархії дозволено проводити церковні служби, але без участі паломників.

Читайте також:  На Закарпатті церкви не зачиняють, але вводять певні обмеження: як діють храми в умовах карантину

У відеозверненні до вірян патріарх Варфоломій подякував усім, хто бореться з наслідками пандемії коронавірусної інфекції. Він зазначив, що тягар відповідальності, який вони несуть на своїх плечах, вимагає співпраці всіх нас.

"Зараз час особистої і соціальної відповідальності", – наголосив голова Константинопольської церкви.

Він також закликав вірян терпляче ставитися до обмежень, введених владою для запобігання поширенню коронавірусу: "Наше звільнення від цього лиха повністю залежить від нашої співпраці".

Варфоломій також спростував думку, що радикальні заходи для стримування пандемії підривають засади християнської віри. Він наголосив, що на карту поставлено не віру, а людське життя.

Вселенський патріарх закликав вірян залишатися вдома і посилити молитви.

"Наша віра – жива, і немає жодних виняткових обставин, які можуть обмежити або придушити її. Що має бути обмежене і придушене в цих надзвичайних обставинах, то це зібрання і великі скупчення людей. Залишаймося в наших домівках", – закликав патріарх.

Він висловив упевненість, що вченим вдасться знешкодити коронавірус.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0