Які обмеження вводить ПЦУ на Вербну неділю

Життя  10 квітня 2020 року, 09:20 2705

У Православній церкві України вирішили дати поради своїм вірянам щодо дотримання карантинних обмежень у прийдешні релігійні свята. Серед найголовнішого – духовенство проситиме усіх залишатися вдома.

Аби ухвалити рекомендації, Священний Синод ПЦУ під головуванням Епіфанія зібрався 9 квітня на відеоконференцію. Про це повідомляє пресслужба ПЦУ. 

Під час богослужінь у храмі мають бути присутні священнослужителі та церковнослужителі, чтеці та співці, інші особи, які беруть участь у звершенні богослужінь та забезпеченні трансляції (у разі її здійснення) – спільною загальною кількістю не більше 10 осіб.

Loading...

Читайте також:  Вербна неділя: традиції свята

Запровадженими нормами карантину накладається загальний обов’язок використовувати у публічних місцях засоби захисту. За роз’ясненням Національної поліції, ця норма щодо священнослужителів, співців на час звершення ними служіння має рекомендаційний характер.

Перебуваючи вдома та долучаючись до богослужіння з допомогою трансляції, вірні повинні слухати богослужіння і звершувати молитву перед іконою, перебуваючи у домі як у храмі, додержуючи звичайних правил участі у храмовому богослужінні, не допускати ставлення до трансляції богослужіння лише як до перегляду видовища.

Рекомендувати священнослужителям і церковнослужителям, які досягли віку 60 років, дотримуватися загальних обмежень, якщо їхні обов’язки на час карантину можуть виконувати інші священнослужителі та церковнослужителі.

У Вербну неділю діють такі рекомендації:

  • архієреї та духовенство через засоби масової інформації, оголошення, у проповідях та особистому спілкуванні повинні просити усіх мирян залишатися вдома та долучатися до молитви через засоби трансляції (з місцевого храму або з кафедрального собору єпархії чи кафедрального собору Предстоятеля);
  • враховуючи заборону масових релігійних заходів – звичайні спільні посвячення верби для мирян у храмах та на прихрамовій території 12 квітня не проводити, щоби не допускати скупчення людей;

Читайте також:  Поліція і лідери церков узгодили святкування Великодня

  • на підставі роз’яснень Національної поліції, у позабогослужбовий час не відмовляти мирянам, які індивідуально прийдуть до храму з релігійними потребами, у їх задоволенні; настоятелям парафій, керівникам монастирів забезпечити, там де є можливість, протягом святкових днів, особливо в неділю 12 квітня, у суботу 18 квітня та в неділю 19 квітня, перебування у храмі одного чергового священнослужителя для індивідуального спілкування з парафіянами та задоволення їхніх релігійних потреб;
  • у разі, якщо миряни не мали можливості у жоден з перелічених способів отримати благословення верби – дозволити мирянам в день свята в час після прочитання відповідних молитов про благословення у храмах, окропити їх святою водою.

Нагадаємо, до Великодня в Україні очікуються дві хвилі похолодання.

 

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0