Палиш листя та траву? Забруднюєш повітря? Готуйся до штрафів: 61 тисяча та 153 тисячі гривень

Життя  14 квітня 2020 року, 12:38 533

Вчора Верховна Рада ухвалила рішення: тих, хто забруднює повітря, спалюючи листя, стерню, порушує екологію шкідливими речовинами серйозно штрафуватимуть. Штрафи виросли у 20 разів. Порушникам варто готуватися і до кримінальної відповідальності.

Loading...

Читайте також:  Верховна Рада ухвалила ряд важливих законів на підтримку населення, медиків, збереження довкілля та розвиток економіки

  • Від 30600-61200 гривень штраф за забруднення або іншу зміну природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва (якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей або для довкілля) до
  • до 91800-153000 гривень  штрафи  за підпали, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень, стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на сільгоспземлях вогнем. 

Підвищили штрафи і в Адміністративному кодексі України, зокрема в статті про порушення вимог пожежної безпеки в лісах. За це збільшили штрафи також у 18 разів – до 1530-4590 гривень.

Унаслідок знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем або виникнення лісової пожежі штрафи зростуть до 4590-15300 гривень.

За випалювання на сільгоспземлях, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тепер загрожує штраф у розмірі від 3060 гривень до 6120 гривень.

 Ці зміни ухвалили на  позачерговому засіданні Верховної Ради 13 квітня. За це рішення проголосували 328 нардепів, серед них і народні депутати від Закарпаття – Василь Петьовка, Роберт Горват, Валерій Лунченко, Владіслав Поляк.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0