Землетрус на Закарпатті: люди розповіли, що відчували в момент поштовхів

Життя  21 квітня 2020 року, 08:17 Марина Петік 5068

На Закарпатті в районі Ужгорода 19 квітня трапилися відразу два землетруси. Перший поштовх силою 3,1 бали за шкалою Ріхтера, другий – 1,5 бала.

Жителі Закарпаття зазначали, що у них дзвенів посуд у шафах, а підлога "рухалася".

Як розповів заступник директора з наукової роботи Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзьор, перший поштовх у 3,1 бала за шкалою Ріхтера дорівнює землетрусу в 2-3 бали за шкалою Меркаллі (саме за нею оцінюється рівень руйнувань).

Читайте також:  На Закарпатті стався землетрус: що відомо

Такі поштовхи могли відчути люди, що мешкають на верхніх поверхах будинків.

Землетрус

"Нас трохи потрусило, кілька секунд все це тривало. Всі спали, я встала і раптом дивлюся – у дзеркалі моє відображення почало злегка плавати, а під ногами підлога трохи стала "ходити". Спершу подумала, голова закрутилася. Потім зрозуміла, що, видно, десь землетрус", – розповіла Галина з Виноградова.

"Всього кілька секунд це тривало, я лежала ще в ліжку, як раптом воно піді мною почало трохи ходити. Мама каже, що землетрус, у неї начебто посуд у шафі задзвенів", – згадує Олександра, що теж із Виноградова.

Що стосується прогнозів, коли чекати землетрусу, то Кендзьор повідомляє, що передбачити їх поки неможливо.

Хіба що можна подивитися ймовірну потужність поштовхів. Так, у районі Закарпаття найпотужніший землетрус може дорівнювати 7 балам за шкалою Меркаллі.

Землетруси в 6-7 балів за шкалою Ріхтера на Закарпатті упродовж минулих майже 100 років відбувалися 14 разів. Востаннє – у Берегові 23 листопада 2006 року.

Варто додати, що на Закарпатті постійно трапляються невеликі землетруси, їх може налічуватися до 20 на рік.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0