На Закарпатті пацієнти психлікарні можуть опинитися на вулиці

Життя  6 травня 2020 року, 12:28 3474 ВІДЕО

Пацієнти та працівники обласної психіатричної лікарні, що у селі Вільшани Хустського району, можуть опинитися на вулиці. Причина банальна – на їх утримання виділили всього 14 % від потреби.

Куди подінуться хворі, більшість з яких не має навіть рідних? Психіатрична лікарня в селі Вільшани була заснована понад 60 років тому. Пацієнтів за цей час тут пролікувалась не одна тисяча. І усі вони отримували належний догляд та відповідну медичну допомогу.

Читайте також:  На Закарпатті готуються закривати тубдиспансери. Частину хворих на туберкульоз передадуть сімейним лікарям

Зараз більшість пацієнтів, а це майже 80% хворих, люди старші 60 років. Усі вони потребують не лише лікування, а й особливого догляду. Їх треба годувати, а інколи навіть водити до вбиральні.

Проблема в тому, каже директор закладу, що з початком другого етапу медреформи, заклад втратили більше 80% фінасування. А це значить, тих хворих, які тут перебувають вже багато років, просто нічим буде ні лікувати, ні годувати. Більше про проблему – у сюжеті "М-студіо".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0