Глава МОЗ пояснив, чому пологи в Україні не можуть бути безкоштовними для всіх

Життя  11 травня 2020 року, 12:01 683

Пологи в Україні не можуть бути безкоштовними для всіх, через те, що не всі жінки народжують природним шляхом і в деяких можливі ускладнення при процесі. Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. За словами міністра, безкоштовні пологи – це означає, що жінка ні за що не платить, а це нереально, якщо у породіллі існують патології, або потрібно хірургічне втручання.

Loading...

Читайте також:  Мукачівки можуть скористатися послугами муніципальних нянь

"А ви впевнені, що в такому випадку, враховуючи те, що плата залишається на рівні 7-8 тисяч гривень, то ніяких неформальних платежів не буде, тому що ці тарифи не передбачають якогось істотного збільшення зарплати на пологах. Я не впевнений, що таке може бути. Чи не так?" – зазначив Степанов в інтерв’ю ТСН.

Степанов зазначив, що в рамках медреформи закладався тариф у 8136 гривень 3 копійки, але це означало, що жінка народжує фізіологічно.

"Але життя інше – часом бувають патологічні пологи, купа різних діагнозів, коли треба рятувати жінку й дитину, яка народилася, іноді буває кесарів, і багато-багато інших речей. І це набагато більше коштує, ніж 8136 гривень 3 копійки. Таке життя", – сказав міністр.

За словами Степанова, в перинатальних центрах в більшості своїй пологи відбуваються патологічні та лікарі не можуть забезпечувати породіль ліками. Жінки повинні купувати їх своїм коштом.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0