Експерти визначили "червоні лінії" для України у пошуку компромісу з Угорщиною

Життя  27 травня 2020 року, 16:10 1156

Українські експерти, що опікуються українсько-угорськими відносинами, підготували спільну позицію щодо "червоних ліній" України у пошуку компромісу з Угорщиною. 

Ще до завершення карантину міністр Дмитро Кулеба поїде до Угорщини домовлятися про примирення. Кулеба та його угорський колега Петер Сійярто мають узгодити зустріч президента Зеленського і прем’єр-міністра Орбана, що, як очікується, пройде в Києві.

Експерти відзначають, що Зеленський на зустрічі з Орбаном не повинен відмовлятися від головної "червоної лінії" України – незмінності нинішньої редакції ст. 7 закону "Про освіту".

Читайте також:  Глава МЗС України поїде в Угорщину "домовлятися про примирення"

"Якщо Зеленський відмовиться від цього принципу, то будь-яка домовленість буде сприйнята значною частиною суспільства як здача інтересів України і означатиме перемогу "мови ультиматумів", яку взяла на озброєння Угорщина", – йдеться у статті. Також предметом дискусії не мають бути відсотки викладання українською/угорською у школі, які також зафіксовані в законі.

"Втім, компромісу можна досягти без зміни мовних положень освітнього законодавства… Вихід з кризи можливий, якщо Україна та Угорщина домовляться спільно розвивати білінгвальну (двомовну) освіту для угорців, а МОН погодиться, що двомовне (державною та мовами ЄС) викладання частини предметів буде зараховуватися як викладання українською", – зазначають експерти. 

Читайте також:  Зеленський під час пресконференції згадав про Берегово

Цілком імовірно, що у пакеті домовленостей будуть також інші питання, що вимагатимуть компромісу, йдеться у статті. Це питання подвійного громадянства, закону про національні меншини і адміністративно-територіальної реформи на Закарпатті.

Джерело: ЄП
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0