Ажіотаж на кордоні: у Закарпатській митниці пояснили ситуацію

Життя  30 травня 2020 року, 20:30 11663

Сьогодні з’явилась інформація про скупчення на українсько-угорському кордоні понад 300 мікроавтобусів, які не можуть перетнути український кордон. У зв’язку з цим у Закарпатській митниці офіційно повідомили, що вони працюють із дотриманням вимог чинного законодавства і не здійснюють жодних додаткових перевірок чи операцій, окрім визначених законом. Станом на 15 годину 30 травня  в зоні митного контролю пункту пропуску "Чоп-Захонь" митного посту "Тиса" перебувало близько 25 мікроавтобусів. У кожному з них знаходилось від 3 до 9 пасажирів. Пасажири, які дотримались вимог до переміщення товарів через митний кордон України безперешкодно його перетнули. Водії мікроавтобусів, окрім особистих речей громадян, переміщують посилки на замовлення.

Loading...

Читайте також:  Закарпатська митниця отримала нового очільника, – ЗМІ

Деякі з них відмовляються письмово декларувати переміщувані товари та подавати документи до митного контролю. Складено кілька карток відмов. Це унеможливлює перетин кордону на законних підставах. Крім того, проблемою є відсутність необхідних документів для переміщення посилок у громадян. Так, наприклад,  відсутні переліки товарів, що переміщуються в посилках та відповідні митні декларації CN23. В окремих водіїв є договори, укладені із поштовими операторами, проте наявні перевищення обмежень щодо переміщення продуктів харчування чи вартості товарів понад норми (визначені в ч. 1 ст. 374 МКУ). Усім "перевізникам" було запропоновано задекларувати товари згідно з вимогами Митного Кодексу, а обмежені до переміщення товари - здати на склад митного органу. Поки що жоден із водіїв не погодився на законні умови перетину кордону. На жаль, перебування їх на митному посту ускладнює перетин кордону іншим категоріям громадян. Митниця, зі свого боку, підсилила зміни на Тисі додатковими працівниками, щоб мінімізувати незручності іншим громадянам. 

Мобільні групи із числа співробітників Нацполіції та СБУ перебувають за межами пункту пропуску. У зв’язку із ситуацією, що склалася, Держмитслужба наголошує: дотримання вимог митного законодавства є обов’язковим для усіх громадян. Працівники митниці запропонували водіям та пасажирам бусиків можливі варіанти вирішення проблеми в правовому полі: вони можуть або задекларувати переміщувані товари належним чином, або передати їх до митного складу. Забезпечити повернення транспортних засобів неможливо через карантинні обмеження щодо в’їзду на територію Угорщини українців. Питання не може вирішуватись шляхом тиску на працівників митниці. Усі необхідні процедури мають бути здійснені, а митні платежі сплачені до бюджету. 

Нагадаємо, що у Закарпатській ОДА анонсували відкриття кордону зі Словаччиною.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 1
Свояк 31.05.2020, 23:09
Для начала треба перевірити ті бумики на яких підставах вони рулять туда-сюда? Чи є у них ліцензії на перевозки? Чи є у них право на комерційну діяльність і яку? Дальше перевірити документи про їх технічний стан , паралельно документи водія пробити по базах ,чи не лівак? І лише після того підключити санітарну інспекцію на перевірку груза на відповідність санітарним вимогам.Одночасно перевірити чи перевозимой вміст посилок не є краденим добром у Італії. Потом впаяти баригам по всій строгості ,за невідповідність. А самих буйних на браслети і в суд. І наче порядку в цій державі небуде.Най іде на завод за станок ,а не контрабас тігати ,та митників взятками розбещувати.