У Мережі показали, як виглядає "Карпатське море"

Життя  1 червня 2020 року, 11:58 5966 ФОТО

Опубліковано світлини мальовничих краєвидів Вільшанського водосховища, яке ще називають "Карпатським морем". Фотографії на своїй сторінці у мережі Фейсбук оприлюднила Наталія Маджара.

Мальовниче водосховище розкинулося на річці Теребля, у районі села Колочава під назвою Мерешор. Проте більша частина водойми та гребля розташовані у селі Вільшани Хустського району. Поміж лісистими горами переливається смарагдом вода, яку несе сюди річка аж із Синевирського озера.

Loading...

Читайте також:  Ужгород варто відвідати: блогери опублікували колоритне відео про обласний центр Закарпаття

Майже сто років тому празький уряд зацікавився верховинськими ріками, що мали потужний енергетичний потенціал. Інженер Кріжка запропонував проект з використанням води двох рік – Тереблі і Ріки, які течуть на відстані 4 км одна від одної, але річка Теребля тече на 210 м вище Ріки. Він спланував на річці Теребля збудувати високу греблю, яка стримає 45 млн. куб. м води, а через її трубу діаметром 2 м воду можна буде безперервно подавати на турбіни ГЕС. Її пропонували збудувати на річці Ріка.

Карпатське море

Довжина штучно створеної водойми – дев’ять кілометрів, ширина один кілометр. Середня глибина – десять метрів.

Гребля, що утримує мільйони кубів води, має довжину 110 метрів, а її висота – 47 м. Із них видно лише близько 20, а решта під водою та намулом. Кажуть, що всередині греблі прокладено дорогу, якою можна запросто проїхати на уазику.

Карпатське море

 Карпатське море

Джерело: Тячів
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0