Міжнародний день захисту дітей: історія свята

Життя  1 червня 2020 року, 11:49 1934

Міжнародний день захисту дітей святкується щорічно 1 червня. Свято було заснованев листопаді 1949 у Парижі. Вперше Міжнародний день захисту дітей відзначався в 1950-му році в 51 країні світу.

ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності. Відповідно до Женевської декларації про права дітей, ухваленої 1924-го року, була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини. 

Читайте також:  За добу коронавірус виявили у 4 дітей

Декларація прав дитини була ухвалена 20 листопада 1959 і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Як повідомляє "Вікіпедія", декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.

У цей день влаштовуються різні розважальні заходи для дітей. Серед них: конкурси з подарунками, концерти, всілякі виставкові та пізнавальні заходи.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0