На Мукачівщині виник конфлікт через створення ОТГ, – ЗМІ

Життя  1 червня 2020 року, 16:17 Павло Павлище 8220

На слуху громадськості останнім часом обговорення перспективного плану формування ОТГ в Закарпатській області. Найпалкіші дискусії навколо Ракошинської, чи то, як стало нещодавно відомо, Великолучківської територіальної громади.

Нагадаємо, до 13 травня поточного року у профільному міністерстві у всіх документах зазначалось, що чотири населені пункти: Ракошино, Великі Лучки, Зняцево та Кальник будуть об’єднані у громаду із центром у Ракошині. Проте 19-го травня за підписом голови ОДА Олексія Петрова до Міністерства розвитку громад та територій України направлено листа зі змінами, одна з яких стосується перенесення центру згадуваної ОТГ до Великих Лучок.

Читайте також:  Кабмін затвердив перспективний план формування територій громад Закарпатської області

Що з цього приводу думають самі керманичі сільських рад – читайте нижче їх коментарі.

Віктор Сулима, Кальницький сільський голова: «Усі до одного жителі Кальника за створення ОТГ із центром у Ракошині. Я не знаю, хто накаламутив таку воду, що центр має бути у Лучках. Хто буде їхати туди за 30 кілометрів. Ми того не хочемо. Люди налаштовані дуже агресивно і якщо не буде центр у Ракошині, то буде біда. Я їх відмовляю, але вони вже хочуть іти перекривати трасу Київ-Чоп в Ракошині. Ракошино – це ідеальне місце для центру ОТГ. Ми всі їздимо через Ракошино в Ужгород чи Мукачево. А до самого села лише 6 кілометрів, а не 30».

Діана Сирохман, Зняцівський сільський голова: «Я, як корінна жителька Зняцева, та й уся наша громада за розміщення центру майбутньої ОТГ у Ракошині. Насамперед тому, що це село знаходиться до нас дуже близько, 5 кілометрів усього. Їздить маршрутка у Ракошино, у Мукачево. Нам дуже зручно буде, якщо центр буде саме там. А ще у нас була, є і буде конфліктна ситуація із Лучками, особливо серед молодого покоління. Тому тілько Ракошино».

Читайте також:  Оприлюднено важливу інформацію для жителів Мукачівської ОТГ

Ярослав Чоп, Великолучківський сільський голова: «Знаєте, у нас найбільше село із усіх чотирьох, жителі села найбільше грошей дають до районного бюджету. Ще раніше я звертався до попереднього керівництва ОДА із проханням створити ОТГ із центром у Великих Лучках, туди мали увійти села Ключарки та Зняцево. Я відправив офіційні листи у їх сільські ради, але відповіді так і не отримав. А останні 6 місяців ми багаторазово зверталися до колишнього голови облдержадміністрації, пана Бондаренка, до заступника голови ОДА пана Гетьманенка, розуміючи, що не вийде залишитись автономними, аби з Ракошина центр перенесли у Великі Лучки. Бо за фінансовими показними ми спроможніші від Ракошина, та й населення у нас більше. Я досі думав, що центр буде у Ракошині і сподіваюсь, що його перенесуть у Великі Лучки. Звісно, буду дуже радий. І всі наші жителі також».

Василь Коштура, Ракошинський сільський голова: «Для мене, як і для близько 15 тисяч жителів Ракошинської, Зняцівської та Кальницької сільських рад, як грім серед ясного неба була звістка щодо перенесення центру ОТГ із Ракошина у Великі Лучки. Ми разом із нашими депутатами районної та обласної ради, колегами сільськими головами одразу поїхали в Ужгород, аби отримати відповіді на запитання: чому так? Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров тоді, на жаль, не знайшов можливості з нами зустрітись. Натомість прийняли нас його заступник пан Гетьманенко та головний архітектор. Коли я запитав чи це механічна помилка, Микола Пігуляк відповів, що ні. А на запитання: чому переносять центр із Ракошина у Великі Лучки, обоє приспустили голови і промовчали.

Сподіваюсь, що Олексій Петров розбереться у цій ситуації, бо вона, щонайменше нелогічна і суперечить закону. І ще одне. Мене здивував коментар мого колеги Ярослава Чопа. Я особисто з ним кілька разів їздив на прийом до губернатора, клопотав про створення окремої ОТГ із центром у Великих Лучках. Але без сіл Ракошино, Кальник та Зняцево. А виявляється він 6 місяців уже звертається із проханням об’єднати ці села в ОТГ із центром у Великих Лучках. Жителі наших сіл категорично проти. Вони вже хотіли перекрити дорогу, але це не вирішить проблему і постраждають невинні пересічні водії, які втрать свій дорогоцінний час, перебуваючи в заторах. Також це кримінальна відповідальність для організаторів. Тому я роблю все, аби врегулювати конфлікт мирно і, в першу чергу, законно».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 8
Справедливість 10.06.2020, 00:27
ЛуЧки дикі люди і ясно що ракошино не хоче там ОТГ!!! Культури раз навчіться,а потім уже пір'я поднімайте
Лучки однозначно 06.06.2020, 11:00
Лучки це найбільше Село на закарпатті так що здоровий глузд повинен діяти і у Лучках має бути центра а згодом і всі навколишні села приєднаються а можливо і мукачево і це буде супер потім згадаєте
Марія 06.06.2020, 09:56
Центр має бути у Великих Лучках!!!!! Нас багато, нас не подолати!!!!!
Клара 03.06.2020, 15:45
Однозначно центр має бути в Ракошині. Подивіться, де Ракошино знаходиться і яка там транспортна розв"язка, в де Лучки? Там, де ведмідь пошту носить! Розташування Лучок взагалі не вигідне для більшості сіл ОТГ!
Лоці 02.06.2020, 08:53
Як всі красиво висловилися що їм зручніше їхати у Ракошино, а не біда шо Лучки взагалі ніякого зв‘язку не мають із ракошином і їм треба йти декілька десятків км за якоюсь довідкою. Однозначно якшо вже й об’єднуватися то центр має бути тільки у Великих Лучках. Хоча б по тому критерію шо нас 10000, а у тих міліпіздричних селах по пару люди і то половина на зароботках П.с. Слівік взагалі а нашо нам ті убогі села?
Бийло 02.06.2020, 01:12
Коштура мудак ко....й,знав до останнього до чого йде.А коли вже нічого не можна поміняти начав метушитися ????ПЕТ...Х!!!
правда 01.06.2020, 18:10
Дебелізм вищоі марки, страна чудес і непонятних реформ, ніякого здорового глузду, тіпа чому Лучки не обєднати було з Горондою, Страбичовом, Жнятином та Ключарками, якщо останні не пішли до Мукачева, бо Блюк тоді був не з Балогою (головою села є його кума і родичка), а зараз уже в засосах
Народ 01.06.2020, 17:14
Кіть там уже начальство рішило та буде в Лучках!!!Начальник даже не виділив 20мин з Коштуром поговорити, приїхав 30км та йому загнали двох дядь головами помахати