Пішоходів можуть зобов’язати вночі носити одяг або стрічки зі світловідбивачами

Життя  4 червня 2020 року, 13:10 Вікторія Коломієць 1087

Народні депутати у першому читанні підтримали законопроєкт №2694, яким хочуть зобов’язати пішоходів користуватися у темний час доби чи в умовах недостатньої видимості спеціальними жилетами, стрічками зі світловідбивними елементами або носити одяг, який має такі елементи.

Такий проєкт закону 3 червня підтримав 271 народний депутат.

У пояснювальній записці йдеться, що цей проєкт закону має на меті зменшити кількість аварій за участю пішоходів.

Loading...

Читайте також:  В Україні скасували штрафні бали для водіїв

«Роль світлоповертальних елементів дуже значна. Якщо водій раніше помітить пішохода, який рухається по дорозі, то здатний швидше відреагувати – об’їхати, обігнати або загальмувати», – йдеться у документі.

Поки у документі відсутні норми про вигляд і розмір світловідбивачів, однак зазначається, що він повинен виконувати свою функцію і бути видимим. Кожен зможе вибрати будь-яку форму, адже доступні різні брелоки, стрічки, жилети, наклейки тощо.

В разі ухвалення закону в цілому за непокору пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у темну пору доби чи в умовах недостатньої видимості без використання світловідбивних елементів, у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами штрафуватимуть. Розмір штрафів становить 3 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян – 51 гривню. 

Перед цим народні депутати у першому читанні підтримали законопроєкт №2697, яким хочуть підвищити рівень штрафів за порушення пішоходами правил дорожнього руху, зокрема у стані сп’яніння.

Джерело: Громадське
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0