На Закарпатті посилюють контроль за виконанням протиепідемічних заходів

Життя  14 червня 2020 року, 18:52 11196

За останні дві доби у 126 закарпатців підтверджено COVID-19 методом ПЛР. Це антирекорд коронавірусної статистики на Закарпатті. Переважно хворіють ті, хто нехтує карантинними обмеженнями: беруть участь у масових заходах, не дотримуються соціальної дистанції, режиму масконосіння і т. д. Так найбільшим осередком спалаху коронавірусу в області на сьогодні є село Стройне Свалявського району. Тут за останній тиждень у 36 мешканців виявлено ускладнену форму коронавірусу у вигляді пневмонії – запалення легенів. Хворих виявляють і у сусідньому селі Березинки. Чимало хворих на коронавірус в Іршаському районі у селах Заріччя та Кушниця. У селі Люта Великоберезнянського району захворіли більше десяти працівників швейного цеху. Сьогодні регіональний штаб із ліквідації надзвичайної ситуації провів нараду, повідомляють в Закарпатській обласній держнавній адміністрації. На ній було вирішено посилити контроль за виконанням протиепідемічних заходів в області. Поліцейські мають посилити контроль за: 

Loading...

Читайте також:  Минулої доби померла ще одна людина, інфікована коронавірусом

  • дотриманням громадянами соціальної дистанції, носіння масок у громадських місцях
  • дотримання перевізниками вимог щодо кількості пасажирів – у громадському транспорті можуть їхати тільки пасажири, які сидять та одягнені у захисних масках
  • забезпечити притягнення до відповідальності тих, хто перебуває у громадських місцях без засобів захисту, а також водіїв громадського транспорту, які порушують карантинні вимоги
  • продовжити контроль за дотриманням громадянами самоізоляції.

Держспоживслужба в Закарпатській області має забезпечити контроль за дотриманням санітарного законодавства на об’єктах нагляду, зокрема ринках та магазинах. Усім контролюючим службам не допускати формального підходу щодо здійснення контролю за дотриманням протиепідемічних заходів під час карантину. Не обмежуватись роз’яснювальною роботою та проведенням профілактичних бесід. При виявленні грубого порушення санітарних та протиепідемічних вимог – оперативно вживати визначених чинним законодавством заходів адміністративного впливу, тобто складати протоколи і накладати штрафи. Так само і місцевим органам влади посилити контроль за дотриманням протиепідемічних заходів.

Читайте також:  Міністр охорони здоров’я звернувся до українців через ріст захворюваності на коронавірус

 

  • Відновити практику проведення рейдів щодо дотримання громадянами вимог із самоізоляції, а також моніторингу дотримання суб’єктами господарювання протиепідемічних вимог.
  • Проведення дезінфекційних заходів.

Звернути увагу голів сільських рад, ОТГ, керівників релігійних громад та суб’єктів господарювання щодо особистої відповідальності за невжиття заходів із недопущення проведення масових зібрань під час весіль, проведення поховань, інших релігійних заходів. Звернути увагу керівників державних органів, установ пенсійного фонду, центрів надання адміністративних послуг, банківських установ, тощо, що здійснюють приймання відвідувачів на необхідність:

  •  дотримання соціальної дистанції (1,5 метри)
  • нанесення відповідного маркування для забезпечення дотримання дистанції
  • обмеження перебування у приміщенні одночасно великої кількості людей (не більше 10)
  • використання засобів індивідуального захисту тощо.

Нагадаємо, що Закарпаття досі не готове до наступного етапу послаблення обмежень.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0