Стільці для "IKEA" виробляють із незаконно вирубаного закарпатського лісу, – ЗМІ

Життя  24 червня 2020 року, 08:58 2465

Розкладні стільці Terje, що продаються у мережі магазинів "ІКЕА", виробляють із незаконно вирубаного українського бука. Про це йдеться у розслідуванні британської неурядової організації Earthsight.

Постачанням сировини для виробництва займається лісомисливське господарство селища Великий Бичків, що на Рахівщині. Перевірки Державної екологічної інспекції підтвердили, що Великобичківське ЛМГ незаконно видало ліцензії на "санітарні" рубки на понад сотню ділянок з квітня по червень 2018 року. 

Читайте також:  У мережу виклали фото вирубок лісів Карпат

Дані, отримані в ході розслідування, свідчать, що Великобичківське ЛМГ проводило незаконні санітарні рубки у тому ж обсязі в аналогічний період у 2019 та 2020 роках. Головним заготівельником незаконно зрубаного бука є меблева компанія "ВГСМ". Компанію заснували у 1992 році власне як постачальника для ІКЕА. 

Розкладні стільці Terje для IKEA виробляють із незаконно вирубаного українського лісу

"ВГСМ" є одним з найбільших деревообробних підприємств країни, яке переробляє 40 тис. кубометрів деревини щороку, з яких роблять майже півмільйона букових стільців.  Майже весь свій товар вони експортують до ЄС, при цьому замовником 96% всієї продукції є "ІКЕА".

Читайте також:  Лісівник вимагав 3 тисячі доларів за дозвіл на вирубку дубу

Товаротранспортні документи показують, що "ВГСМ" продає букову сировину, дуб і ясен на фабрику "ІКЕА" в Словаччину. Значну частину експортної продукції становлять напівготові частини меблів ІКЕА або букові пиломатеріали, які переправляють до Румунії, де їх фінальною обробкою займається компанія Plimob.

Зазначимо, що вартість стільця Terje на українському сайті "IKEA" становить 399 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2
w 24.06.2020, 12:35
fu
Ікея 24.06.2020, 10:22
Рус бізнес