Краяни отримують попередження від "Закарпатгазу"

Життя  30 червня 2020 року, 16:00 4103

На Закарпатті із 275 тисяч споживачів, що використовують природний газ, 52 тисячі жодного разу не сплатили за розподіл газу. Загальна сума боргу становить 40 млн грн. АТ "Закарпатгаз", оператор газорозподільних мереж в Закарпатській області, найбільшим боржникам надіслав повідомлення про заборгованість.

Хоча під час карантину був запроваджений мораторій на нарахування пені і штрафів та відключення газу за борги, але необхідність своєчасно розраховуватись за житлово-комунальні послуги законодавством не скасована.

Loading...

Читайте також:  За 5 місяців у Закарпатті вкрали газу майже на мільйон гривень

У пресслужбі АТ "Закарпатгаз" зазначили, що частина споживачів використала карантин як привід не сплачувати за отримані послуги з розподілу газу. При цьому, не від’єднуючись від газових мереж. Якщо боржники не розрахуються, після завершення карантину компанія буде змушена припинити газопостачання та стягувати борги примусово у судовому порядку, що призведе до додаткових фінансових витрат.

"У нас є 52 тисячі споживачів, які з початку року жодного разу не сплатили за послугу з розподілу (доставки). Тому говорити, що всі боржники не сплачують виключно з причини карантину, не можна. Таких споживачів по завершенню карантину ми від’єднуватимемо від газорозподільної системи першочергово. А борги стягуватимемо через суд", – пояснила комерційний директор АТ "Закарпатгаз" Юлія Соколова.

Кошти, сплачені споживачами за розподіл газу, витрачаються на роботу аварійно-диспетчерської служби, ремонт та заміну газопроводів, повірку лічильників, обслуговування старих та встановлення нових газорозподільчих пунктів (ШГРП), сервісне обслуговування клієнтів тощо. Якщо кошти вчасно не надходитимуть на рахунок підприємства, безперебійне газопостачання може опинитися під загрозою.

Читайте також:  У Центрах обслуговування споживачів газу на Закарпатті досі обмежений режим доступу

"Споживачі не усвідомлюють, що у кінцевому варіанті самі ж і постраждають. Адже ненадходження коштів призведе до того, що не буде кому та чим ремонтувати газові мережі. Повірте, аварійна машина не може бути заправлена повітрям, а аварійник працювати як волонтер. Та і на кінській підводі спеціалісти не виїдуть. А бувають ситуації, коли лік йде на хвилини", – зазначив технічний директор АТ “Закарпатгаз” Олександр Голуб.

Сьогодні в Закарпатті – 7,5 тис км мереж, з яких 170 км експлуатуються понад 40 років. Їх міняти слід першочергово. Крім того, газові підземні мережі в Закарпатті знаходяться під додатковим навантаженням. Сейсмологічна активність, систематичні паводки та підвищена кислотність грунтів – це ті чинники, які призводять до скорочення терміну експлуатації газових мереж та збільшення кількості аварійних ситуацій.

"Сплачуючи лише за газ, людина купує товар, не турбуючись за системи газопроводів, по яким газ надходить да приладів. Та якщо не буде систем, які потребують постійного нагляду та обслуговування, – куплений газ до покупця так і не надійде", – наголосила фінансовий директор Наталія Дорохіна.

Відповідно до кодексу ГРМ, людина може не сплачувати за послугу з розподілу (доставки) лише у тому випадку, якщо вона подала заяву на від’єднання від газових мереж. В подальшому ж для користування газом таким споживачам доведеться укласти новий договір та оплатити послуги з під’єднання до мереж.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 1
Леонід 02.07.2020, 07:44
Півроку в квартирі ніхто не проживає але газова служба автоматично нараховує споживання 70-80 куб.газу кожного місяця.в однокімнатній квартирі..І хоча попереджаєш їх все рівно вони нараховують споживання газу. Хоча боргу нема ані копійки. Газова служба хоче щоб кожен хто тимчасово не користується газом написав заяву про тимчасове відключення .за це треба платити. А потім , як приїдеш через 2-3-4-5 місяців плати знову за підключення газу. І такий я не один . Газова служба каже що це автоматично нараховує комп'ютер . Яка брехня !! Люди , будьте розумніші ! Не піддавайтеся на ці відписки газової служби.