На Закарпатті помер чоловік, у якого виявили COVID-19. Його смерть спричинила скандал

Життя  11 липня 2020 року, 08:26 35850

Смерть хворого на коронавірус пацієнта (батька 12 дітей) в стінах Виноградівської райлікарні спричинила скандал між громадськістю і медиками, про який дізналась уже вся Україна.

Вранці, 5 липня, на порозі інфекційного відділення райлікарні помер 67-річний чоловік. Напередодні, за словами родичів, небіжчик отримав позитивний результат тесту на коронавірус. Про інцидент, що трапився у Виноградівській районній лікарні, широкому загалу стало відомо лише ввечері 9 липня, коли родичка померло записала і виклала відео розмови з лікарями, які чергували тієї ночі. Та згодом жінка видалила відео.

Читайте також:  У знаного закарпатського лікаря виявили COVID-19

Щоб дізнатись більше про те, що трапилось в лікарні, журналісти поспілкувались з родичкою померлого і авторкою відео на якому зафіксовано розмову з лікарями – Лізою Порташ. Також взяли коментарі у Виноградівській райлікарні.

Остання ніч

67-річного жителя Великих Ком’ят Виноградівського району госпіталізували у минулу п’ятницю. Напередодні чоловік занедужав і, відчуваючи себе зле, самостійно звернувся за допомогою в районну лікарню. Рентген показав у чоловіка пневмонію і його оформили в стаціонар ЛОР-відділення, що визначе як обсерваційне. Попередньо також взяли і відправили на аналіз тест на коронавірус. За словами родичів, в суботу біля півночі медичний персонал повідомив чоловіку про результат тесту, який виявився позитивним.

Далі чоловіка мали перевести в інфекційне відділення для подальшого лікування. Оскільки його стан оцінювався як стабільно важкий і в палаті був наявний кисневий апарат, то вирішили зробити це наступного ранку.

Вночі, як розповідають родичі, чоловік відчув, що його стан погіршився. Він в паніці почав телефонувати додому і просити дітей приїхати, щоб допомогти йому дістатись до реанімації. За словами медиків, які спостерігали за хворим вночі, до них з проханням його реанімувати він не звертався.

Син і дочка померлого приїхали під ранок. Самовільно забрали хворого на коронавірус батька з відділення і відвезли до реанімації. Там натрапили на перезмінку і, почувши відмову прийняти батька, відвезли в інфекційне відділення, де хворий і помер до початку оформлення. Чергові лікарі, які прибули на місце, констатували смерть.

Жителя Великих Ком’ят ховали у вівторок в закритій труні та з дотриманням усіх запобіжних заходів під час похорону. Зараз, як переконують самі родичі, всі, хто контактував із померлим знаходяться на самоізоляції.

Скандал

Діти і родичі в смерті хворого на COVID-19 батька звинувачують медиків. Зокрема, наполягають на ненаданні невідкладної меддопомоги чергуючим в ту ніч лікарем-реаніматологом. За їх словами, він відмовився госпіталізувати вмираючого, коли вони його перевезли з ЛОР-відділення до реанімації.

Читайте також:  Безсимптомний коронавірус: лікар пояснив що це і чим небезпечний

За кілька днів родичі померлого повернулись в лікарню і відзняли відео розмови з лікарями, від яких вимагали пояснення подій тієї ночі. Усього за кілька годин відео стало вірусним і набрало в соцмережі Фейсбук понад 330 тисяч переглядів, 10 тисяч поширень і купу образливих коментарів у бік медиків. Також відео підхопили центральні українські ЗМІ.

В розмові з журналістами авторка відео Ліза Порташ зізнається, що не очікувала на таку «популярність» і що люди вже встигли дещо викривити її слова. Насправді все, чого хочуть вона і родичі померлого – це проведення службового розслідування і, якщо бездіяльність лікаря буде доведена, справедливого покарання для нього.

«Поки їм, дітям, не можна нікуди йти, бо вони на ізоляції, але ми це так не залишимо, – рішуче каже жінка. – Такій людині в «білому халаті» там не місце».

Варто зазначити, що вищезгадані родичі померлого, у якого був підтверджений COVID-19, після тісного контакту з небіжчиком відвідували масові заходи (похорон – ред.) та Виноградівську районну лікарню (коли намагалися отримати пояснення лікарів - ред). Будучи у важкому емоційному стані, вони, на жаль, не усвідомлювали, що в цей момент несуть смертельну загрозу ймовірного поширення коронавірусу серед оточуючих.

Коментарі лікарів

У Виноградівській районній лікарні повідомляють, що розпочали службове розслідування інциденту і так коментують ситуацію: «5 липня 2020 року в зв’язку з протіканням хвороби COVID-19 та наявними важкими супутніми захворюваннями у КНП «Виноградівська РЛ» стався летальний випадок з хворим В. 6 липня 2020 року родичі померлого подали скаргу на лікаря-реаніматолога З.

З метою всебічного та кваліфікованого з’ясування розгляду справи, 6 липня 2020 року виданий наказ про створення комісії для проведення службової перевірки.

На даний час проводиться з’ясування обставин та особливостей перебігу захворювання, безпосередньо причини та механізму настання смерті, недоліків надання або ненадання медичної допомоги хворому, який помер.

У разі виявлення комісією недоліків у наданні або ненаданні медичної допомоги, правопорушника буде притягнуто до дисциплінарної відповідальності, а при виявленні грубих дефектів надання або ненадання лікувально-діагностичної допомоги, матеріали службової перевірки буде передано правоохоронним органам», – зазначили у лікарні.

Сьогодні в стінах Виноградівської районної лікарні знаходиться 18 хворих з підтвердженим діагнозом COVID-19, ще 20 хворих очікують результати ПЛР-тесту. В пульмонологічному відділенні з діагнозом «пневмонія» лікується 42 хворих.

З початком оголошення в Україні карантину через пандемію COVID-19 в березні, Виноградівська районна лікарня стала однією з перших лікарень в області, яка почала госпіталізацію у себе пацієнтів з коронавірусом. За цей час у відділеннях РЛ було вилікувано 43 пацієнтів підтвердженим діагнозом «COVID-19» і 123 пацієнтів з діагнозом «пневмонія». Від коронавірусу тут померло 3 хворих.

В той же час, як пишуть місцеві ЗМІ, пакет медичних послуг на COVID-19 з Національною службою здоров’я України КНП «Виноградівська РЛ», як і жодна районна лікарня в Закарпатській області, не укладало. Відтак, під час лікування хворих з коронавірусом, медикаментозне забезпечення лікарня здійснює за власні кошти.

Джерело: Голос Карпат
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 10
Вася 14.07.2020, 07:45
А що, пані Лізі Порташ потрібне місце лікаря-анестезіолога і вона має на меті втопити в багні того, хто цю посаду займає тепер?
Катя 14.07.2020, 07:42
Яким чином і на якій підставі мав лікар забрати ковідного хворого в реанімацію? Наражати на небезпеку зараження інших хворих, що лежать в реанімації??? Люди, ви що, подуріли??? Для чого треба хватати свого хворого на Ковід батька і тягати його по всій лікарні??? Схаменіться!!! При чому тут лікар, котрий має дотримуватися протоколів медичних???
Мир 11.07.2020, 19:30
Знаю по результатах хвороби сина, що це з 1982 р. в реанімації Виноградова працювали ЛІКАРІ-СКОТИ
вася 11.07.2020, 19:09
не треба було робити ажіотаж.лиш треба було того так званого дохтора файно обцюлювати хворим та закрити го на самопомирання
3 6 6 78 11.07.2020, 15:55
Врач і ще ті гавнюки
Ніка 11.07.2020, 11:07
Кожен другий Врач так поводиться
Наталія 11.07.2020, 10:52
Нажаль лікар не всемогутній Бог який може робити все що йому заманеться,а є медичні протоколи і внутрішньо лікарняні правила яких обов'язково має дотримуватися лікар А якщо хворому було так погано навіщо його діти забрали з відділення,де йому могли надати повний обсяг допомоги до стабілізації стану,і лише тоді перевести його в інше відділення Самі рідні довели до такого,а провину скинути на лікаря найпростіше
Форнош 11.07.2020, 10:43
От тобі і рехформа медицини. І міліярдні програми фінансування на борьбу з вірусом. Як бабло гребсти так медики готові ,а як чоловікові помощь оказати , так гади у кусти.
Іван 11.07.2020, 09:55
Но то фінал! Бо в них перезмінка та най чоловік умирать?!?
Інна 11.07.2020, 09:54
Дуже шкода, що бувають такі лікарі. Але, на щастя, це поодинокі випадки