Передчасно обірвалось життя шеф-редактора "Панорама Медіа Групи" Василя Гарагонича

Життя  23 липня 2020 року, 21:21 11205

Сьогодні, 23 липня, на 62 році життя помер доктор історичних наук, професор Ужгородського національного університету, заслужений працівник освіти України, член Національної спілки журналістів України, шеф-редактор «Панорама Медіа Групи» Василь Васильович Гарагонич.

Життєвий шлях Василя Гаргонича

Народився Василь Васильович 18 липня 1959 року. Середню освіту здобув у СШ №2  імені Т.Г.Шевченка м. Мукачева (закінчив із золотою медаллю).

Вже з юності мав велике бажання стати журналістом. Як зізнавався в одному із інтерв’ю, бажання стати журналістом було настільки потужним, що за відсутності в Закарпатті відповідного факультету обрав... історичний, оскільки розумів, що одне другому не те що не завадить, а й за певних обставин навіть допоможе.

Василь Гарагонич

Студентом історичного факультету УжДУ з першого до останнього дня навчання активно співпрацював з університетською багатотиражною газетою «Радянський студент», писав у газети «Молодь Закарпаття», «Закарпатська правда», «Радянська освіта», «Освіта» та інші новинки.

На п’ятому курсі вже був прийнятий на роботу в УжДУ і разом із своїм земляком-мукачівцем професором Михайлом Трояном та іншими ентузіастами займалися створенням Музею історії університету. У 23 роки був призначений редактором газети «Радянський студент», став членом Спілки журналістів СРСР.

Потім була викладацька робота в університеті, Мукачівському педагогічному училищі, де став кандидатом історичних наук, Мукачівському технологічному інституті... І всі ці роки не поривав стосунків із журналістикою. Співпрацював із популярними газетами «РІО», «Відомості міліції», «ФЕСТ», «Освіта України», «Аргументы и факты», був штатним власним кореспондентом «Новин Закарпаття».

Василь Гарагонич

У 2000 році, пройшовши жорсткий конкурентний відбір, побував на стажуванні у Сполучених Штатах Америки. Повернувшись із США, Василю Гарагоничу було запропоновано стати редактором мукачівської міськрайонної газети «Панорама».

Працюючи в УжДУ, наполегливо взявся за підготовку кандидатської дисертації. За короткий час зібрав необхідну кількість публікацій, брав участь у республіканських і всесоюзних наукових конференціях.

Пропрацювавши рік у Мукачівському кооперативному технікумі, Василя Васильовича було направлено у Москву в Інститут підвищення кваліфікації викладачів педагогічних вишів Академії педагогічних наук СРСР на чотиримісячні курси.

Василь Гарагонич

Опісля, працюючи викладачем педагогічного училища, підготував і успішно захистив кандидатську дисертацію.

Із середини 90-х повернувся до активної журналістики паралельно з педагогічною діяльністю. Спочатку співпрацював з «РІО», потім з газетою «Відомості міліції. Відтак Василя Васильовича запросили штатним власкором «Новин Закарпаття» по Мукачеву і району.

Влітку 1998 року став доцентом МТІ за сумісництвом.

Далі у житті Василя Гарагонича настала чи найважливіша віха – у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова вдалося проробити гігантську роботу і підготувати докторську дисертацію (безпосередньо докторську дисертацію захистив 13 квітня 2012 року у спеціалізованій Вченій раді НПУ імені М.П.Драгоманова).

Василь Гарагонич

Після захисту докторської дисертації працював у Закарпатській філії Київського славістичного університету, що згодом стала самостійним Східно-європейським слов’янським університетом. Саме звідти з посади завідувача кафедри міжнародних відносин Василя Гарагонича запросили головою Державної екзаменаційної комісії на рідний історичний факультет УжНУ.

У 2016 році повернувся в рідний виш, де став професором кафедри туристичної інфраструктури та готельно-ресторанного господарства факультету туризму та міжнародних комунікацій.

Василь Гарагонич жив журналістикою, його вклад у розвиток «Панорами Медіа Групи» є неоціненний. Саме під його керівництвом медіагрупа здобула численні нагороди та завоювала шану читачів.

Колеги щиро співчувають рідним у зв’язку з непоправною втратою.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 8
бувша колега 24.07.2020, 18:50
Щирі співчуття!
Віктор Шевченко 24.07.2020, 09:02
Нехай земля буде пухом тобі, Василю Васильовичу!!!
Наташа 23.07.2020, 22:56
Прийміть співчуття... тримайтеся, хлопці.. бережіть Маму.. Вічна пам'ять.. дуже жаль
Ккк 23.07.2020, 22:29
Щирі співчуття і вічна пам'ять...дуже хороша людина, чудовий викладач...
Читач 23.07.2020, 22:23
Щирі співчуття!
мду 23.07.2020, 22:19
таких людей не багато, дуже доброю людиною був
Знайомий 23.07.2020, 22:00
Дуже класний і веселий дядько був. І виховав хороших синів. Сумно що так скоро ідуть хороші люди
Anatoliy Chekan 23.07.2020, 21:45
Навчалися у паралельних класах СШ № 2 (випуск 1976 р.) Світла пам'ять... Співчуття рідним...