Закарпатці купують фальшиві ПЛР-тести на коронавірус для перетину кордону, – ЗМІ

Життя  6 серпня 2020 року, 13:13 20263

Коронавірус поламав багатьом закарпатцям плани на літній відпочинок та на роботу за кордоном. І все ж, ряд країн відкрили свої кордони для туристів. Щоправда, з однією умовою – на кордоні потрібно показувати негативний результат тесту ПЛР на коронавірус.

Звичайно, це не зупиняє наших земляків і багато закарпатців їдуть до тієї ж Хорватії, яка відкрилася українським туристам за умови негативного тесту ПЛР. Принаймні, на держкордоні з Угорщиною наразі величезні черги з автомобілів.

І якщо угорським прикордонникам достатньо показати бронь у хорватському готелі і вони пропускають автомобілі транзитом без особливих проблем, то вже на кордоні з Хорватією прикордонники перевіряють тести на ПЛР. Деколи доволі поверхнево, а подеколи дуже прискіпливо.

Loading...

Читайте також:  В уряді вважають, що ЄС не відкриє кордони для українців до кінця вересня

І як стало відомо, багатьох закарпатців вже повернули з-під кордону додому, бо тести виявилися фальшивими. ЗМІ повідомляли про те, що на Закарпатті виявляють фальшиві тести. Навіть у соцмережах можна зустріти інформацію, що тести просто продають по 500 грн. І багато закарпатців на це ведуться, бо це дешевше, ніж в офіційних лабораторіях.

Власне, що таке офіційні лабораторії. Йдеться про ті лабораторії, які офіційно верифіковані міністерством охорони здоров’я. Редакція газети РІО зробила запит до Центру громадського здоров’я МОЗ, щоб отримати інформацію, які ж лабораторії на Закарпатті мають право проводити такі тести і отримала відповідь.

Як виявилося, таких лабораторій не так багато:

  • Лабораторія особливо небезпечних інфекцій Державної установи Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України.
  • Вірусологічна лабораторія Державної установи Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України.
  • Лабораторія Комунального некомерційного підприємства Мукачівська центральна районна лікарня.
  • Лабораторія Комунального некомерційного підприємства Закарпатський обласний центр громадського здоров’я Закарпатської обласної ради.
  • Бактеріологічна лабораторія приватного підприємства Астра-Діа.
  • Лабораторія ТОВ ВАН-ЛАБ (ONE-LAB).

І все. Більше ніхто тести ПЛР на Закарпатті робити не може. Варто зазначити, що державні лабораторії завантажені роботою і лише одна з них робить тести на комерційній основі. Звичайно, що тут є певні питання до того, чи може державна лабораторія робити тести і брати за це гроші.

Читайте також:  ЄС залишить закритими кордони ще на кілька тижнів, – ЗМІ

Тим не менше, наразі дві приватні лабораторії в Ужгороді, які верифіковані Міністерством охорони здоров’я України, роблять тести ПЛР – Астра-Діа та Ван-Лаб. При цьому, Ван-Лаб має явну перевагу щодо цін та оперативності. Подеколи ще вказується, що тести на коронавірус робить лабораторія "Превеншн", але, насправді, такої лабораторії не існує. Є медичний центр "Превеншн", який, скоріше за все, робить лише забір тестів, а інші послуги виконує якась інша лабораторія.

А закарпатцям радимо бути уважними і не вестися на оголошення в соцмережах, що хтось десь за дешево зробить тест ПЛР і надасть відповідний документ. Є багато шахраїв, які хочуть на цьому заробити, а постраждають, у першу чергу, самі клієнти.

Джерело: РІО
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 5
Вікторія 07.08.2020, 10:46
Знаєте, ми, українці, походу приречені. Завжди говоримо, що нам винні депутати, президент, політики! Що вони такі-сякі! А виходить ми й самі не кращі! Купуємо фальшиві тести, даємо хабарі, намагаємось обдурити цілий світ! Тому так і живемо. Тому й обираємо вже скоро 30 років таких "унікумів" у владу. Тому й Україна пасе задніх... На жаль. Одумаймось.
Микола 06.08.2020, 19:33
а потім кажуть, ми не винуваті що країна катиться ниже плінтуса. ні щоб зробити на кордоні все чітко, щоб гроші в касу офіційно шли. ліпше на лапу. Всіх благ і думайте головою що ви робите не тільки для себе ай для інших людей.
Іштван 06.08.2020, 16:36
По 800 грн у Мукачеві мож купити
Катя 06.08.2020, 14:43
Ті , хто купує тести із фальшивими результатами, ідіоти. Хіба не краще здати реально тест, та хоч переконатися, що ти дійсно здоровий? Або ж хворий і почати лікуватися, не запускати хворобу, яка може закінчитися фатально? Дебілізм, як на мене
Діана 06.08.2020, 14:38
За 500 грн? Щось дешево. Мій сусід недавно їхав в Угорщину, та за 800 купив один